Ватикан починає тиснути на Берлусконі

Папа Римський
Image caption Папа Римський досі не коментував поведінку прем'єра, оскільки не хотів розхитувати стабільність уряду

Ватикан посилює тиск на італійського прем'єр-міністра Сильвіо Берлусконі через його поводження з молодими жінками.

Папа Бенедикт під час аудієнції у Ватикані з керівниками римської поліції закликав до більшої моральності та етичності у громадських установах Італії.

Не називаючи імені пана Берлусконі і не згадуючи пов'язані з ним скандали, Папа Бенедикт засудив послаблення моральних норм. Папа Бенедикт є також єпископом Риму.

"Італійське суспільство втратило свою душу, духовність, моральне коріння. Йому потрібно віднайти і повернути їх собі", - заявив Папа.

Його коментарі пролунали навздогін заявам секретаря державного кардинала Ватикану Тарсіціо Бертоне.

Кардинал кілька днів тому говорив про негативний уплив скандалу довкола Берлусконі на міжнародний імідж Італії.

"Церква запрошує кожного, передовсім усіх тих на відповідальних посадах в адміністративних, політичних і юридичних галузях, залишатися відданими твердим моральним принципам, справедливості та шануванню закону", - заявив кардинал.

Кардинал Бертоне додав, що Ватикан занепокоєний тим, як повідомлення про розбещеність уплинуть на сім'ю, молодь та майбутні покоління.

Конференція католицьких єпископів Італії вирішила винести на порядок денний моральні питання, що постали у зв'язку з поведінкою прем'єр-міністра.

Єпископи збираються в Анконі в останній тиждень січня.

Хмари над головою Берлусконі

Коли над головою пана Берлусконі почали збиратися чорні хмари після повідомлень про його участь у забавах з неповнолітніми дівчатами, Ватикан довго мовчав, чим багато кого дивував.

Речники Ватикану пояснюють, що Папа Бенедикт поводився обережно, бо не хотів розгойдувати політичний човен у Римі і розхитувати стабільність у право-центристському уряді Італії.

Ватикан мав також багато справ у зв'язку із власним "статевим скандалом" довкола священиків-педофілів.

Перші заяви з Ватикану пролунали після того, як танцівниця Каріма ель Махрук взяла участь у кількох телепрограмах для спростування повідомлень про те, що вона вступала у статеві стосунки з паном Берлусконі.

Осуду з боку Ватикану вимагала зокрема Марія Пія Кампаніле - президент провідної в Італії Жіночої католицької асоціації. Вона поскаржилася, що жінки в кабінеті пана Берлусконі, включно з міністром рівних можливостей Марією Карфаньєю, яку пан Берлусконі знайшов на телеканалі Mediaset, не засудили "моральний занепад жіночого іміджу", який викликав огиду в громадськості.

Image caption Танцівниця Каріма спростовувала на кількох телеканалах повідомлення про її статеві стосунки з прем'єром

Народний тиск

Італійське державне телебачення показало тайванський мультфільм, у якому один із героїв, схожих на Берлусконі, наймає повію і платить їй за послуги.

Пан Берлусконі досі всі звинувачення відкидав і відмовлявся зустрічатися з прокурорами в Мілані, які розслідують, чи порушував він італійський закон.

Щоденні повідомлення про статеві походеньки пана Берлусконі з повіями призводять до того, що католицькі організації починають тиснути на своїй священиків, єпископів і самого Папу і вимагають від них реакції.

Італійські єпископи, які теоретично працюють окремо від Ватикану, нарікають, що їм часто заважає ієрархія Ватикану і його бюрократія, які здебільшого зосереджуються на міжнародній ролі церкви та її відповідальності.

Ватикан завжди переймається протоколом, однак цього разу на зібранні єпископів в Анконі Папі і його кардиналам доведеться взяти до уваги заклики єпископів і врешті решт дати чітку оцінку поведінці прем'єр-міністра.

Новини на цю ж тему