Янукович про виклики: ''Час збирати каміння''

Віктор Янукович поклав квіти до пам'ятників Шевченку і Грушевському
Image caption Віктор Янукович скритикував опозицію, яка "знову кличе на барикади"

Президент Янукович, промовляючи на зібранні в палаці "Україна" з нагоди Дня Соборності, сказав, що Україна вступає в "непростий період", коли "ми змушені вдаватися до непопулярних реформ". Він виголосив розлогу промову про завдання влади на порозі 21 річниці незалежності України, в якій заторкнув усі галузі життя, починаючи від політики і закінчуючи ЄВРО-2012.

Читати про акції з нагоди Дня Соборності

Пан Янукович переважно хвалив владу, а також скритикував опозицію за те, що вона "говорить про репресії" і "закликає на барикади".

Президент заявив, що за останні 20 років його влада "зуміла" забезпечити політичну стабільність і "розпочали глибоку модернізацію держави".

Він скритикував політиків від опозиції, які, як він твердить "через нескінченні чвари привели країну до глибокої соціально-економічної кризи і тепер намагаються будь-якою ціною повернутися до влади".

Він, зокрема, сказав, що опозиційні політики "говорять про політичні репресії", намагаючись, за його словами, "дискредитувати нашу державу в очах міжнародної спільноти".

Пан Янукович скритикував заклики опозиційних сил до протестів:

Image caption Учасники протестів звинувачують владу у політичних репресіях

"Вони знову кличуть людей на барикади, знову намагаються довести, що частина суспільства належить до патріотів і демократів, а інша – до їх антиподів. Ми це проходили п’ять років тому. З цього нічого не вийшло. Каміння виявилося розкиданим. Настав час його збирати".

Він перерахував виклики, які, які, за якого словами стоять перед Україною, зокрема реформування системи освіти, охорони здоров’я та пенсійного забезпечення.

Говорячи про пенсійну реформу, він сказав, що "наше завдання полягає в тому, щоб ці зміни відбулися безболісно для людей". Президент пообіцяв, що людям дадуть "відповідну компенсацію" і сказав, що влада "не допустить" зростання безробіття.

Президент сказав, що влада буде модернізувати країну, зокрема, виробничі потужності та інфраструктуру.

Він перерахував податкові пільги для легкої промисловості та інших галузей і сказав, що малий бізнес "продовжать користуватися перевагами спрощеної системи оподаткування".

Водночас дрібні підприємці критикують запроваджений минулого року Податковий кодекс, твердячи, що він спричинить занепад малого бізнесу.

Пан Янукович пообіцяв національні проекти на підтримку інноваційного виробництва, сказавши, що "ми врахуємо кращий досвід американської "Силіконової долини" та російського "Сколково".

А також пообіцяв оновлену транспортну інфраструктуру до Євро-2012, "створення суспільного мовлення" та "додаткові гарантії відкритості влади та доступу незалежних засобів масової інформації до важливої інформації".

Новини на цю ж тему