Мітингувальники регіоналів вимагають грошей за Майдан

Півтори сотні людей вимагали гроші за участь в мітингу під офісом Партії Регіонів. Представники політичної сили кажуть, що це провокатори, бо партія не організовувала мітингів у той день.

Image caption За участь в мітингу на Майдані Незалежності людям пообіцяли заплатити?

Коштовна соборність

Як повідомило Інтернет-видання "Українська правда", люди заявляли, що вони брали участь у заходах на Майдані Незалежності та біля палацу "Україна" протягом суботнього дня, за що організатори обіцяли їм 120-140 гривень. І нібито з частиною мітингувальників розрахувалися, а з частиною – ні. Саме ці люди ввечері прийшли до офісу Партії Регіонів в центрі Києва, пише видання.

У суботу в палаці "Україна" відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня Соборності, у якому брав участь президент Віктор Янукович. А на Майдані Незалежності відбувся святковий концерт, організований Київською міськдержадміністрацією.

"Українська правда" також публікує відеоматеріали, в яких люди зізнаються, що прийшли по гроші за участь в мітингах, а охоронець офісу партії підтверджує, що представник цих людей зайшов до будівлі.

"Питання було таке – організувати мітинг на Майдані, збирали людей по Києву, а також з інших регіонів. Сказали, що цей мітинг оплатять із розрахунку 120 гривень на людину. Взагалі мітинг організовувала Партія Регіонів. Потім ми взнаємо, що це День Соборності України – це трохи не ув’язується… Люди простояли, без порушень дисципліни, все було культурно зроблено. Ну а під кінець людей просто обманули", - каже один з чоловіків на відео.

На іншому відеозаписі видно, як в одному з кафе чоловіки рахують гроші, які нібито мають виплачувати мітингувальникам – як пише видання, це представники Партії Регіонів.

"Провокація"

Депутат від цієї політсили Михайло Чечетов назвав ситуацію провокацією:

"Для нас очевидно, що це чистої води провокація з метою дискредитації Партії регіонів. Оскільки провокаціями у нас, як правило, займається партія імені власного лідера, є підозра, що саме вони і організували це дійство", - заявив депутат.

На підтвердження своїх слів він заявив, що Партія регіонів ще напередодні Дня Соборності обіцяла не проводити в це свято ніяких суто партійних заходів.

Перед тим лідер фракції регіоналів у парламенті Олександр Єфремов скритикував акції, організовані опозиційними партіями, заявивши, що вони були нечисленними.

"Незважаючи на гучні заяви, масові мітинги, про які вони так багато говорили і які клятвено обіцяли провести в Києві, ми цього так і не побачили", - йдеться у заяві Олександра Єфремова.

Image caption На мітингу опозиції зібралося кілька тисяч людей.

Акція опозиції в суботу відбувалася на Софійській площі в Києві, за оцінкою кореспондента Бі-Бі-Сі там зібралося кілька тисяч людей.

Крім того, приблизно тисяча мітингувальників зібралася на Контрактовій площі, де свою акцію проводив "Фронт змін", і ще 200 людей – на Європейській площі, де збиралася Українська народна партія.

На організованому владою дійстві на Майдані Незалежності, згідно з повідомленнями, зібралося 6 тисяч людей.

Платний майдан

Загалом практика залучення людей до мітингів на платній основі є поширеною серед різних політичних партій. Це часто закидають Партії Регіонів, а також Блокові Юлії Тимошенко та багатьом іншим політичним силам.

Інколи людей організовано везуть транспортом із областей. В мережі можна почитати розповіді, які писали нібито учасники подібних акцій.

На сайтах із працевлаштування можна навіть знайти відповідні вакансії – участь у мітингах, демонстраціях і виборах.

Новини на цю ж тему