ЄС критикують за візит президента Карімова

Іслам карімов і Жозе Мануель Баррозу
Image caption Дехто каже, що пана Карімова "рано" запросили до Брюсселя

Посадовці ЄС змушені були виправдовуватися за зустріч з президентом Узбекистану Ісламом Карімовим на тлі критики з боку міжнародних правозахисних організацій.

Іслам Карімов здійснює свій перший візит до Брюсселя, відколи ЄС зняв санкції, запроваджені проти його уряду.

Санкції ЄС були запроваджені 2005 року після брутального придушення урядом заворушень в Андіжані.

Пан Карімов зустрічається з президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу та Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном.

Речник Європейської Комісії заявив, що питання прав людини буде на чолі порядку денного зустрічі.

Адміністрацію пана Карімова звинувачують у застосуванні тортур щодо політичних опонентів та загибелі сотень учасників протестів у місті Андіжан 2005 року.

Новина про його візит спричинила невдоволення активістів та узбецьких дисидентів.

Санкції, запроваджені проти уряду пана Карімова, зокрема, включали заборону на подорож узбецьких посадовців до ЄС, а також ембарго на продаж зброї.

Як повідомляє кореспондентка Бі-Бі-Сі в Узбекистані, в останні роки у стосунках Узбекистану з Заходом спостерігається відлига. Країна має кордон з Афганістаном і відіграє важливу роль для транзиту невійськових вантажів НАТО.

Британська Financial Times цитує чільного європейського посадовця, який каже, що зустріч з паном Карімовим відбувається "надто рано", і що ЄС мав би вимагати більше поступу від пана Карімова у питаннях прав людини та політичних реформ перш, ніж запрошувати його до Брюсселя.