Палестинці заперечують ''Єрушалайм''

Ізраїльське поселення Хар Хома в Східному Єрусалимі
Image caption На окупованих Ізраїлем палестинських територіях оселилися 500 тисяч євреїв

Чільні палестинські представники поставили під сумнів достовірність документів, оприлюднених Аль-Джазірою, які свідчать, що палестинці були готові до значних поступок Ізраїлю.

З документів, які отримав телеканал Аль-Джазіра, випливає, що палестинці погодилися на те, аби Ізраїль зберіг за собою значну частину незаконно окупованого Східного Єрусалиму, але Ізраїль, як виглядає, таку пропозицію відкинув.

Головний палестинський представник на переговорах Саеб Ерекат назвав витік документів "купою брехні".

Бі-Бі-Сі не змогла підтвердити достовірність документів з незалежних джерел.

Аль-Джазіра твердить, що має понад 1600 конфіденційних документів, зокрема протоколів зустрічей та листів між палестинцями, ізраїльськими та американськими лідерами, датованими 2000-2010рр. Читати подробиці

Вважають, що папери потрапили до засобів інформації в результаті витоку інформації з боку палестинців.

Але Саеб Ерекат ставить під сумнів їхню автентичність, твердячи, що палестинському керівництву немає чого приховувати.

Палестинський президент Махмуд Аббас, який має у понеділок проводити переговори з президентом Єгипту, також поставив під сумнів документи.

Чільний палестинський представник на близькосхідних мирних переговорах 2008 року Ахмед Курей сказав агентству АП, що "велика частина документів сфабрикована" і заперечив пропозицію про єврейські поселення в Східному Єрусалимі, сказавши, що Ізраїль відмовився обговорювати це питання.

Мирні переговори між Ізраїлем та палестинцями припинилися багато місяців тому, головним чином через відмову Ізраїлю припинити розбудову ізраїльських поселень на палестинських територіях.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Єрусалимі каже, що серед палестинців зростає роздратування та наростає протест проти розширення ізраїльських поселень та слабкості їхніх власних лідерів, і що витік документів підсилить такі настрої.

"Найбільший Єрушалайм"

Серед паперів, які потрапили до засобів інформації, звинувачення про Східний Єрусалим – найбільш суперечливі, позаяк це питання було головним каменем спотикання на близькосхідних переговорах, і як палестинці, так й ізраїльтяни вважають Єрусалим своєю столицею.

Як свідчать документи, датовані 2008 р., палестинці погодилися під час зустрічі з ізраїльтянами, що після укладення мирного договору Ізраїль може залишити за собою майже всі поселення, побудовані довкола Східного Єрусалима після окупації 1967 року.

Як каже оглядач Бі-Бі-Сі, це свідчить, що палестинці готові були до значних поступок, хоча ізраїльський уряд ніколи цього не визнавав.

Ізраїль окупував Західний Берег, включно зі Східним Єрусалимом, 1967р., після чого у понад 100 поселеннях там оселилися 500 тисяч євреїв.

Згідно з Аль-Джазірою, у травні 2008 року чільний палестинський представник Ахмед Курей запропонував Ізраїлю зберегти за собою всі поселення у Східному Єрусалимі, окрім поселення Хар Хома, назвавши це історичною пропозицію.

"Ми пропонуємо вам найбільший Єрушалайм в єврейській історії", сказав пан Ерекат, використовуючи слово Yerushalayim, що на івриті означає Єрусалим.

Ізраїльтяни, як виглядає, відкинули пропозицію.

Палестинський посол у Британії сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що у разі, як документи буде підтверджено, їх треба розглядати у контексті.

"Що Ізраїль був готовий запропонувати в обмін на таку пропозицію? Ніхто не говорить про іншу сторону", - сказав палестинський посол Мануель Хассассіан в радіоінтерв'ю Бі-Бі-Сі.

Новини на цю ж тему