Вищий адмінсуд не повернув частоти ТВі та 5-му

Вищий адміністративний суд України не задовольнив касаційні скарги трьох компаній, а отже, без частини ліцензій і частот залишилися "5 канал", ТВі та СТБ.

ВАСУ залишив без змін рішення Київського апеляційного суду.

Тепер оскаржити це рішення можна лише у Верховному суді України або в міжнародних інстанціях, як от Європейський суд з прав людини.

Після оголошення рішення генеральний директор "ТВі" Микола Княжицький та представник "5 каналу" у суді Тетяна Малашенкова заявили, що мають намір оскаржувати рішення Вищого адміністративного суду.

"Спірні" частоти Національна рада з питань телебачення та радіомовлення надала компаніям 27 січня 2010 року.

Група телеканалів "Інтер" оскаржила це рішення, заявивши, що проведений майже рік тому конкурс відбувався з порушеннями.

На початку червня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив цей позов і позбавив компанії частот. Це рішення згодом було оскаржене в Апеляційному суді, але марно. Подробиці тут.

Низка журналістів та опозиційних політиків висловлювали занепокоєння такими судовими рішеннями, припускаючи, що вони можуть свідчити про наступ на свободу слова в Україні. Зокрема, занепокоєння викликав той факт, що результати конкурсу з розподілення частот оскаржила група телекомпаній, яку пов’язують із чинним головою Служби безпеки України Валерієм Хорошковським.

Представники ТВі та "5 каналу" назвали рішення Вищого адміністративного суду проявом цензури та залежності цієї установи.