За "телячу мову" звільнили інспектора ДАІ

В Одесі з органів внутрішніх справ звільнили Олександра Швеця, працівника Державної автоінспекції, який на прохання водія говорити з ним українською мовою відповів, що розмовляти "телячою мовою" не буде, і додав, що "ніколи в житті не полюбить" українську.

Image caption Українські водії вже неодноразово нарікали на манеру спілкування працівників ДАІ.

"У ході здійснення перевірки з’ясувалося, що зазначені факти підтверджуються: інспектор ДАІ дійсно дозволив собі публічну демонстрацію неповаги до державної мови, тим самим дискредитуючи звання працівника міліції", - написано у повідомленні прес-служби департаменту ДАІ міністерства внутрішніх справ.

Крім того, у повідомленні сказано, що "вжито заходів дисциплінарного впливу (від суворої догани до звільнення з посади) до його керівників, які не забезпечили належну професійну підготовку старшого сержанта міліції".

Історія про працівника ДАІ, який назвав українську "телячою мовою" набула розголосу після того, як водій поширив відео із записом цієї розмови в Інтернеті.

Лінк на відео в Youtube

Українські водії вже неодноразово нарікали на манеру спілкування працівників ДАІ. Тому тепер власники авто часто використовують відеокамеру (наприклад, y мобільному телефоні) під час розмови з інспектором дорожньої служби, де і фіксують весь діалог.

На Інтернет відео ресурсі Youtube можна знайти багато матеріалів, де працівники ДАІ використовують, наприклад, нецензурну лексику щодо водіїв. Крім того, там можна знайти поради від власників авто, як краще встановлювати камеру в машині, щоб гарно записати працівника ДАІ.

Не лише ДАІ хворіє на "мову"

Юрист з Одеси Віктор Агеєв розповідає, що відмова від вживання української мови в роботі зустрічається і в судоустрої.

"У мене була ситуація, що слідчий зробив подання про відсторонення мене від справи, посилаючись на те, що я вимагав від нього надати мені документи українською мовою. Однак Печерський районний суд міста Києва постановив, що відповідно до Конституції, державні органи зобов’язані використовувати українську мову".

Політолог Сергій Таран твердить, що використання державної мови на службі - це правило будь-якого державного службовця, тим паче людини, яка охороняє закон. Він вважає, що у країнах з розвинутою демократією такі випадки просто неможливі: "Якби було щось подібне, то працівник поліції одразу пішов би з правоохоронних органів, особливо ніхто навіть би в цьому не розбирався. Людина, яка береже закон, не може його порушувати".

Водночас, в управлінні ДАІ в Одеській області, де працював пан Швець, співробітники під час розмови з журналістами говорять, що українською мовою володіють, але інтерв’ю даватимуть російською, бо так "зручніше".