Російські слідчі шукають "слов'янського вахабіта"

У Росії слідчі, які розслідують вибух у московському аеропорту Домодєдово, розглядають імовірну причетність до нападу приблизно десятьох людей, повідомили російські ЗМІ.

Копирайт изображения AP
Image caption День жалоби в Москві 26 січня

Згідно з попередньою версією, смертник, який скоїв вибух, найімовірніше, прибув до Москви з Північного Кавказу. Ще напередодні прем'єр-міністр Путін заявив про те, що в цьому теракті немає "чеченського сліду".

Внаслідок вибуху в залі прильотів аеропорту Домодєдово загинули 35 людей, зокрема, громадянка України Анна Яблонська, яка летіла в Москву з Одеси отримувати літературну премію.

Читати подробиці

В середу в Москві й області було проголошено день жалоби за загиблими. Перші похорони пройдуть у п'ятницю.

"Слов'янський вахабіт"

Згідно з розповідями свідків, вибух скоїв чоловік "слов'янської зовнішності". А серед тих, кого російські правоохоронці розшукують у межах розслідування теракту, газета "Комерсант" назвала Віталія Раздобудька - мешканця Ставропольського краю, якого підозрюють у належності до ісламістського угрупування "Ногайский джамаат".

Слідчі не виключають, що Раздобудько "міг бути організатором або навіть виконавцем" вибуху в Домодєдово. Аналіз ДНК підозрюваного смертника досі не завершено.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Віталій Раздобудько - в розшуку

Жінка, яка загинула в Москві в новорічну ніч унаслідок, як припускають, випадкового "самопідриву", була дружиною ісламіста з "Ногайського джамаату", заарештованого минулого року.

Як повідомив кореспондент Бі-Бі-Сі у Москві, досі жодне угрупування не взяло на себе відповідальності за вибух у Домодєдово.

Водночас наш кореспондент зазначає, що безпека російських аеропортів і далі викликає занепокоєння. У четвер на перших шпальтах багатьох російських газет було фото макету бомби, яку одному журналістові вдалося провезти в Домодєдово. Охорона аеропорту цієї "бомби" не помітила.

Новини на цю ж тему