Гриценко проведе за ґратами два місяці

Екс-спікер кримського парламенту рішенням Центрального суду Сімферополя заарештований на два місяці. Його було затримано 24 січня.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Екс-спікер парламенту Криму Анатолій Гриценко

Екс-спікера звинувачують у тому, що очолюючи Ленінську районну адміністрацію, він перевищив повноваження, незаконно вилучивши землі військового радгоспу “Азовський” площею у майже 5 тисяч гектарів.

Кримські експерти кажуть, що найбільшою несподіванкою є те, що Анатолій Гриценко є членом політради кримської організації Партії регіонів, і коли був спікером, мав непогані взаємини з Віктором Януковичем.

Співголова Асоціації кримських політологів Олександр Форманчук сказав Бі-Бі-Сі, що однією з причин нинішньої ситуації, окрім юридичної складової, стали непрості взаємини в середовищі кримських регіоналів. Зокрема, з колишнім лідером регіоналів півострова Василем Кисельовим, а нині – з головою уряду Криму Василем Джарти.

Гриценка звинувачували його ж соратники у тому, що він сам розпоряджався всіма ресурсами, зокрема, на капітальне будівництво, і не допускав до цієї справи нікого.

Поручителями Анатолія Гриценка в суді стали лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і члени фракції БЮТ Андрій Сенченко і Сергій Веліжанський.

Політолог Олександр Форманчук твердить, що у Гриценка були особисті добрі стосунки з Джемілєвим, у якого, зі свого боку, не склалися взаємини з головою уряду Криму Василем Джарти.

Щодо БЮТівця Андрія Сенченка, то, на думку експертів, він сам має проблеми з переділом власності, і тому йому нічого не залишається, як підтримувати тих, кого кримінально переслідують.

За словами Олександра Форманчука, у Сенченка є проблеми щодо яхт-клубу у Балаклаві і власності у Феодосійському порту.

Кримський аналітик переконаний, що арешт Анатолія Гриценка – не останній.

На два місяці заарештований екс-перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук, кілька карних справ порушено проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Екс-міністр економіки Богдан Данилишин отримав політичний притулок у Чехії.

Новини на цю ж тему