В Єгипті чекають протестів і немає Інтернету

Протести в Єгипті Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Сили безпеки - готові до протестів, які можуть бути найбільшими

Після трьох днів протестів сили безпеки в Єгипті готуються до, як очікується, найбільших демонстрацій після п’ятничної молитви.

В Єгипті немає доступу до Інтернету та соціальних мереж. Також повідомляють про перебої з мобільним зв’язком.

Найбільша опозиційна група в Єгипті "Мусульманське братство" заявила, що підтримає четвертий день антиурядових протестів.

Але кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що ознак того, щоб "Мусульманське братство" активно закликало своїх прихильників вийти на вулиці, немає.

Адвокат опозиціонерів заявив, що влада заарештувала щонайменше чотирьох чільних представників і є повідомлення про затримання сотень членів "Мусульманського братства".

У четвер опозиціонер, Нобелівський лауреат, Мохамед Ель-Барадей повернувся до Єгипту з наміром взяти участь у п’ятничних протестах. Правляча партія твердить, що готова до діалогу з громадськістю та опозиційними партіями.

Учасники протестів закликають до відставки 82-річного президента Хосні Мубарака, який 30 років перебуває при владі.

Щонайменше семеро людей загинули, відколи протести почалися у вівторок.

Демонстраціям передувала, так звана, Жасминова революція в Тунісі, де від влади було усунуто президента Бен Алі.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що протести у п’ятницю будуть випробуванням для влади й демонстрантів.

Уряд, як очікується, збере тисячі службовців поліції. Якщо день мине спокійно, вони заявлять про перемогу. Але якщо великі демонстрації відбудуться і поліції буде важко їх контролювати – тоді протести можуть досягти кульмінації.

Як каже оглядач Бі-Бі-Сі, араби в регіоні спостерігають за тим, що відбувається, так само як найбільші світові потуги та Ізраїль. Єгипет вважається традиційним лідером на арабському Близькому Сході, і, попри непопулярний мир з Ізраїлем, Каїр залишається досить впливовим. В інших країнах араби почуватимуться сміливіше, якщо досить багато єгиптян вирішать не підкорятися владі.

За словами нашого кореспондента, який цитує політичні джерела, сили безпеки доповідають президенту Мубараку, що вони можуть дати раду протестам.

Сам президент не з’являвся на людях, відколи почалися протести.

Уряд Єгипту не терпить непокори й опозиційні демонстрації зазвичай придушуються.

У четвер правляча Національна демократична партія Мубарака заявила, що готова до діалогу, але не запропонувала жодних поступок.

Новини на цю ж тему