УЄФА може призупинити членство України

Джанні Інфантіно Копирайт изображения AP
Image caption Генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно

Європейська керівна футбольна організація УЄФА застерегла Україну про можливе призупинення її членства, якщо український уряд не припинить політичне втручання у справи Федерації футболу України.

УЄФА каже, що дає Україні тиждень, аби вирішити проблему, і що заборона стала би перешкодою для проведення в Україні матчів Євро 2012.

Генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно також сказав, що Україні надіслали відповідного листа з вимогою вдатися до "необхідних конкретних кроків" і надати підтвердження їхньої дієвості.

Пан Інфантіно висловив упевненість, що проблему можна вирішити швидко і на користь усіх сторін.

Генеральний секретар УЄФА сказав, що справа з політичним втручанням уряду в справи Федерації футболу України "складна", і прикладом проблеми назвав те, що на грудень 2010 року був призначений конгрес федерації, який через втручання не відбувся.

"Політичне втручання у нас заборонене, і ми цього дозволити не можемо", - сказав Джанні Інфантіно.

Він сказав, що ФІФА та УЄФА отримали документи, що засвідчили тиск державних і деяких регіональних органів влади на делегатів.

Міжнародні футбольні представники кажуть, що в умовах втручання Федерація футболу України "ефективно працювати не зможе".

За словами Джанні Інфантіно, у разі призупинення членства України в УЄФА, українські команди не змогли би брати участі в турнірах організації і в наступне коло виходили би їхні команди – опоненти.

"Євро-2012 буде"

Заступниця голови Адміністрації президента Януковича Ганна Герман заявила в телеефірі у п'ятницю, що "ніякі розборки не зірвуть" Євро-2012.

Вона висловила думку, що Україна має "припинити будь-які розбори і скандали довкола цієї теми".

Пані Герман пов'язала конфлікт довкола ФФУ з прагненням отримати доступ до коштів від Євро-2012.