КПУ розпустила 13 організацій в Криму

Леонід Грач Копирайт изображения UNIAN
Image caption Екс-лідер кримських комуністів Леонід Грач

Пленум ЦК КПУ, який відбувся у Києві, розпустив 13 міських і районних організацій комуністів на півострові. З формулюванням ще радянських часів – за антипартійну діяльність і виявлення порушень статуту низкою кримських партійних організацій.

Президія ЦК КПУ ще раніше виключила лідера кримських комуністів Леоніда Грача з лав партії КПУ і з фракції КПУ у Верховній Раді.

Леонід Грач критикував керівництво Компартії за співпрацю з Партією регіонів і висловлювався за вихід з провладної коаліції.

Всього Президія ЦК КПУ виключила з з лав Компартії 80 кримських комуністів.

Лідер КПУ Петро Симоненко висловив стурбованість непослідовною, на його думку, діяльністю вищого політичного керівництва України, і наявності певних сил, які намагаються витіснити КПУ з політичного процесу повернути Україну до режиму "ющенківщини без Ющенка", що, як вважає пан Симоненко, відкриває шлях до зближення з прозахідними силами.

Тим часом Леонід Грач, який з початку 90 років очолював кримських комуністів і кілька років був головою Верховної Ради Криму, сказав, що його головною метою була боротьба з корупцією і розвиток взаємин з Росією.

Прихильники Петра Симоненка кажуть, що Леонід Грач намагався перетягти на себе всі земельні і будівельні питання і вважають кроки ЦК КПУ логічними для подолання багаторічного протистояння між Грачем і Симоненком.

Хоча чимало експертів твердять, що звинувачення Леоніда Грача на адресу Петра Симоненка щодо підтримки "донецьких" є справедливими, нагадуючи, що саме Грач очолив "антидонецький" фронт під час нещодавніх місцевих виборів .

Водночас політологи Криму переконані, що нинішнє протистояння може призвести до того, що це може призвести до розвалу Компартії в цілому.