У Єгипті вимикають телебачення

Власті Єгипту роблять все можливе аби припинити трансляцію урядових протестів у країні.

Телеканали "Аль-Джазіра" і "Арабік TV" припинили своє мовлення. Державне інформаційна аґенція Єгипту повідомляє, що уряд наказав "Аль-Джазірі" зупинити своє мовлення, а також скасувала його ліцензію та зняла акредитацію з усіх його журналістів та співробітників. "Аль Джазіра" дуже широко висвітлювала протести в Єгипті. Минулого тижня влада Єгипту наказала вимкнути Інтернет і закрити мережі мобільного зв'язку в країні.

Британія, Сполучені Штати та інші держави закликають своїх громадян, за можливістю, якнайшвидше повернутися додому. А тим, хто не може залишити країну, рекомендовано залишатися вдома і дотримуватися встановленої комендантської години.

Image caption У сутичках мітингувальників з поліцією загинуло щонайменше сотні людей і тисячі отримали поранення

Аналогічне повідомлення оголосила і американські власті, яка, як повідомляється, організовує спеціальні авіарейси, щоби вивезти своїх громадян до Європи.

Речник МЗС України повідомив, що міністерство закордонних справ не рекомендує громадянам України їхати до Каїра, Александрії та Суеца, де відбуваються масові мітинги, але додав, що наразі українські туристи від поїздок на єгипетські курорти не відмовляються.

За оцінками, в Єгипті близько 6 тисяч українських туристів.

Учасники протесту в Єгипті захопили центр столиці під час шостого дня демонстрацій проти правління президента Госні Мубарака.

Поліція, яка раніше намагалася зупинити мітингувальників, зникла з вулиць міста. На її місці тепер важке військове озброєння, але вояки на разі не втручаються.

Щонайменше сто осіб загинуло у сутичках з часу початку протестів у вівторок. Тисячі отримали поранення у сутичках, що поширилися на Каїр, Суец і Александрію.

Президент США Обама заявив, що телефонував президентові Мубараку і сказав йому, що той має виконати свої обіцянки про розширення демократичних свобод та проведення економічних реформ.

Пан Обама сказав, що жорсткі дії єгипетської влади не є відповіддю на невдоволення народу, а також закликав демонстрантів утриматися від насильства.

Він також закликав уряд припинити блокування Інтернету, соціальних мереж та мобільного зв'язку.

Тим часом опозиційні групи в Єгипті, як повідомляють, погодились надати підтримку провідному критикові уряду Могамеду Ель Барадєю який є колишнім головою Міжнародної аґенції з ядерної енергетики і лавреатом Нобелівської Премії Миру. Пан Ель Барадєй повідомив, що він працюватиме над створенням уряду національної єдності а президент Мубарак має піти з посади вже сьогодні.

МЗС України стверджує, що під час мітингів протестів в Єгипті не було загиблих і потерпілих громадян з України.

Як сказав Бі-Бі-Сі речник зовнішньополітичного відомства Олександр Дікусаров, у тому районі, де відбувалися мітинги, ситуація була контрольована військовими і поліцією. І він каже, що там, де перебуває посольство України, ситуація була також контрольована.

Разом з тим, як сказав речник МЗС, в Єгипті існує декілька категорій громядян з України. Це ті, хто перебуває на консульському обліку – це близько 800 чоловік. Це в основному громадяни, які мешкають у курортних зонах,

Друга категорія – це туристи.

Тим хто мешкає у Каїрі, а їх не так багато, їм було рекомендовано уникати місць проведення мітингів. І вживати власних заходів безпеки.