Президент пропонує конституційну асамблею

На відкритті першого засідання 8-ї сесії Верховної Ради 6-го скликання президент Віктор Янукович закликав модернізувати суспільство і реформувати українську політичну систему.

Копирайт изображения www.president.gov.ua
Image caption Президент - за суспільну модернізацію і політичні реформи

Заплановані кроки пан Янукович назвав доленосними і навіть історичними.

"Від реформи влади ми перейдемо до реформи усієї політичної системи, використовуючи механізм конституційної асамблеї".

З-поміж окреслених завдань - підвищення ефективності парламентської роботи, вдосконалення законодавчої бази реформ і вихід із політичного протистояння.

Найближчим днями депутати мають визначитися із проектом закону про внесення змін до Коституції щодо встановлення єдиних термінів повноважень парламента і президента.

В опозиційній фракції БЮТ вважають, що одним із головних завдань цієї сесія стане внесення змін до Конституції, розгляне яких може розпочатись одразу ж у перший день. Для внесення змін необхідно зібрати 300 голосів депутатів.

На переконання Віктора Януковича "часи буквального копіювання чужого досвіду відійшли в минуле, а кожна країна повинна знайти власний, унікальний шлях реформ" .

Віктор Янукович закликав представників усіх політичних сил відмовитися від корпоративних інтересів і проводити "ділові розмови" з опонентами за "національним круглим столом".

Він наголосив, що різні політичні погляди не обов'язково повинні означати протистояння та ворожнечу.

Тих, хто не поділяє формулу політичної співпраці, натякаючи на опозицію, президент закликав не перешкоджати.

Президент також пообіцяв підвищення стандартів життя і стабілізацію роботи влади.

Головне- знайти способи

Пан Янукович сказав, що на міжнарожній арені одне з головних завдань: "увійти до кола країн - лідерів розвитку, пройти власний шлях і знайти способи бути сучасними, конкурентноспроможними і сильними".

На урочистому відкритті засідання Верховної Ради, окрім президента Януковича, були також прем'єр-міністр, голова Нацбанку, генеральний прокурор та керівник СБУ.