Янукович каже, що ЄВРО-2012 в Україні буде

Президент України Янукович пообіцяв президентові Федерації Футболу Суркісу, що влада не втручатиметься у футбольні справи.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Президент Янукович запевняє, що влада не втручатиметься у футбольні справи

В інтерв'ю польським засобам масової інформації Янукович сказав, що не хоче, аби Україну через конфлікт навколо Федерації футболу Україну позбавили права на проведення фіналу футбольного чемпіонату Європи у 2012 році.

"Конфлікт навколо ФФУ можна розв'язати, відкладаючи обговорення внутрішніх проблем у Федерації до наступного року", - сказав Янукович.

Про те, що через втручання української влади у діяльність Федерації футболу Україна може втратити право проводити ЄВРО – 2012, йшлося у листах ФІФА та УЄФА, надісланих до ФФУ наприкінці січня.

Європейські футбольні функціонери побачили втручання влади в український футбол у намаганнях усунути Григорія Суркіса з посади президента ФФУ.

Зокрема, УЄФА вимагає, аби в Києві вжили "необхідних конкретних заходів та надали відповідне підтвердження, що ці процеси припинились". Таких підтверджень європейські футбольні функціонери чекають до 4 лютого.

"Виконавчий комітет УЄФА одностайно вирішив, що у разі призупинення членства ФФУ в складі ФІФА проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року в Україні було б нерозумним", - сказано у листі УЄФА до Федерації Футболу України.

Багато хто в Україні сприйняв таку перспективу як цілком реальну. Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що такий розвиток подій може зупинити лише чинний президент Віктор Янукович, заявивши про персональну відповідальність за припинення всіх дискусій довкола ФФУ.

Напередодні візиту до Польщі, разом із якою Україна має приймати ЄВРО -2012, президент Янукович сказав в інтерв'ю польським журналістам, що впродовж минулого року Україна ліквідувала відставання у підготовці до Євро-2012 і не втратить права на проведення турніру у зв'язку з конфліктом навколо Федерації футболу України.

"Я не хочу, щоб Україну позбавили права на організацію Євро-2012. Хочу запевнити, що органи влади не чинили на ФФУ політичного тиску", - заявив Янукович.

За його словами, він обговорював це питання з президентом ФФУ Григорієм Суркісом і сказав йому, що це - справа Федерації, тому влада не втручатиметься.

Новини на цю ж тему