Росія називає антишпигунські дії Ірландії недружніми

Москва застерегла Дублін про дії у відповідь на "безпідставне" вислання дипломата у зв’язку зі звинуваченнями про крадіжку особистих даних шістьох ірландських громадян.

Копирайт изображения AFP
Image caption Колишня шпигунка Анна Чапман після депортації зі США стала лідеркою прокремлівської молодіжної організації.

Ті дані, як повідомляють, були використані для підробки документів кількох осіб із 10 членів мережі російських розвідників, яку розкрили у США минулого року.

Один з агентів Анна Чапман, згідно зі звинуваченнями, використовувала дані працівника дублінської доброчинної організації "До Росії з любов'ю."

Російське міністерство закордонних справ заявило про кроки у відповідь, але не пояснило які саме.

Вислання дипломатів у відповідь, зазвичай, оголошують після того, як перший полишає країну, а зараз ще невідомо, чи російський представник виїхав з Ірландії.

Ірландський департамент закордонних справ оголосив у вівторок, що в результаті розслідування поліції "з жалем" вирішив вислати одного росіянина.

У середу заступник російського міністра закордонних справ Владімір Тітов сказав: "Це безпідставний та недружній вчинок, який не залишиться без відповідної реакції."

У липні минулого року в США була виявлена мережа з 10 російських розвідників, які видавали себе за американських громадян, а кілька з них використовували ірландські паспорти.

Їх швидко депортували в межах найбільшого обміну розвідниками з часів Холодної війни.

Підробки

Ірландська поліція розслідувала, яким чином ті агенти отримали ірландські паспорти.

Особисті дані були викрадені, зокрема, в Кетрін Шері – добровільної працівниці доброчинної організації "До Росії з любов'ю", що працює з сиротами.

Також ситуація заторкнула пожежника з невеликого ірландського містечка Юнана Дохерті та його дружину Морін.

Ірландський часопис "Індепендент" пише, що всі ірландські громадяни, в яких виникли проблеми, отримували візи в російському посольстві в Дубліні.

Image caption Ірландські паспорти використовували виявлені минулого року російські шпигуни в США.

Генеральний секретар ірландського департаменту закордонних справ сказав російському послу в Дубліні, що Ірландія скасовує акредитацію одного з дипломатів і вимагає, щоб він полишив країну у вказані терміни.

Посадовці заявляють, що Ірландія дає чітко зрозуміти, що "не терпітиме підробки чи використання підроблених ірландських паспортів агентами інших держав."

Але водночас ірландський уряд дав зрозуміти, що вважатиме інцидент вичерпаним і хотів би залишити його позаду, щоб далі розвивати двосторонні взаємини.

Щорічні обсяги торгівлі між Росією та Ірландією сягають $2,7млрд.

Кореспонденти кажуть, що ірландські паспорти цінують у злочинному та підпільному світі, оскільки нейтральний і європейський статус Ірландії полегшує її громадянам подорожування у світі.

У червні ірландський уряд оголосив вимогу Ізраїлеві вислати одного з працівників посольства через звинувачення про використання підроблених ірландських паспортів убивцями одного з лідерів Хамасу в Дубаї.

Новини на цю ж тему