Самотній єгиптянин мітингує у Харкові

"З вами до перемоги. Від майдану Свободи у Харкові до майдану Свободи у Каїрі" - із таким гаслом вийшов на центральну площу Харкова єгиптянин Арафа Радван. Самотній пікетувальник, який намагається на відстані підтримати своїх земляків на батьківщині, де тривають масові акції протесту. Виходити на майдан Арафа обіцяє щодня, поки ситуація в Єгипті не вирішиться.

Image caption Арафа Радван планує виходити щодня

На центральному майдані Харкова – площі Свободи - аспірант політехнічного інституту Арафа Радван з’являється рівно о другій. Він знає українські закони і тому акцію свою узгодив із мерією. Щодня дві години. Це місце обрав тому, що так само називається майдан у Каїрі, куди вийшли вимагати відставки президента його земляки:

"У Каїрі майдан, де революція, називається майдан Тахрір. Тахрір – це свобода. Тобто, це майдан Свободи в Каїрі. І у нас тут майдан Свободи у Харкові. Тому я тут, на майдані Свободи".

Арафа розгортає саморобний транспарант. На ньому – заголовок, наче звернення до єгипетської революції. І текст – арабською та російською, із помилками. Люди хочуть, щоби зняти президента. Люди хочуть, щоби скинути його режим.

"Ми хочемо, щоби це скінчилося. Але скінчилося добре для народу. І добре для системи".

У руках пікетувальник тримає два єгипетскі прапори, зроблені власноруч. Він каже, що в Україні дуже складно знайти прапор Єгипту.

"Тому я сам зробив прапор. Я купив тканину у секонд-хенді і дома зробив. Це те, що я можу зробити".

Арафа у Харкові вже шість років. Закінчив політехнічний інститут, навчається в аспірантурі, пише дисертацію з охорони праці.

Удома востаннє був два роки тому. В Каїрі живуть батьки і брат. Нині - і хотів би поїхати, але не може.

"Я то можу, але річ у тім, що більшість літаків не працює. До Єгипту. З Єгипту – багато. Дуже важко, тому що комунікації в Єгипті зараз не працюють. Інтернет не працює. Зв’язок мобільний не працює. Мобільні телефони і домашні телефони дуже рідко працюють"

Image caption Арафа Радван перекинув місток із Харкова на майдан Тахрір у Каїрі

Харків – місто студентське, тут велика кількість іноземців. Але єгиптян серед них небагато. За даними мерії, щонайбільше – п’ятдесят. Арафа знає багатьох з них, і на питання – чому на майдані стоїть один, з сумом відповідає: інші дуже зайняті. Проте сподівається, що завтра чи післязавтра земляки вийдуть на харківський майдан разом з ним.

"Вони сказали: коли зможемо, ми будемо. Це – індивідуальне рішення. Я коли розмовляв з ними, то почув, що вони дуже переймаються за родини і за друзів у Єгипті. Вони хочуть якнайшвидшого закінчення революції".

Перехожі у центрі Харкова дивляться на Арафу з цікавістю, але ніхто не наважується підійти та запитати,чого він вимагає або проти чого виступає. Зате дуже добре розуміють пікетувальника студенти-араби. Іранець Нурі Касім Збун, прочитавши гасла на транспаранті, гаряче підтримує Арафу.

Сам Арафа каже, що хоч і не має масової підтримки, але ж ніхто не сказав нічого поганого.