Янукович у Польщі: опозицію не переслідують

Віктор Янукович і Броніслав Коморовський Копирайт изображения Reuters
Image caption Віктор Янукович і Броніслав Коморовський

Перебуваючи з першим державним візитом у Варшаві, президент України Віктор Янукович разом з президентом Польші Броніславом Коморовським підписали дорожню карту україно-польського співробітництва на 2011-2012 роки. Значна увага під час візиту приділяється підготовці до Євро-2012.

На спільній із Броніславом Коморовським прес-конференції пан Янукович змушений був відповідати на незручні для нього питання.

Відповідаючи на запитання, зокрема, щодо переслідування в Україні опозиції, пан Янукович сказав, що для українського правосуддя не має значення, до якої політичної сили належить порушник закону.

“Для правосуддя не має жодного значення, якого кольору прапор, до якого належить та чи інша людина, яка порушила закон, до якої церкви вона ходить, або якої національності”, - сказав Віктор Янукович.

Коментуючи зниження України в рейтингу демократичних країн, який укладає організація Freedom House, Янукович твердив про необхідність враховувати рейтинги інших організацій, кажучи, що за одним зі світових рейтингів, Україна за рівнем економічного розвитку піднялася на 16 позицій.

Польща - не Росія

Нинішній візит Віктора Януковича до Польщі – перший державний візит. Але це не перша зустріч президентів двох країн. Янукович і Коморовський зустрічалися на похованні загиблого у авіакатастрофі президента Леха Качинського в квітні 2010.

У Давосі на українському ланчі, влаштованому Фондом Віктора Пінчука, Віктор Янукович заявив, що він прагне, аби на Євро-2012 футбольні команди України і Польщі зіграли у фіналі.

Але, як відзначають експерти, не можна порівняти кількість зустрічей Віктора Януковича з лідером Польщі, яка є стратегічним партнером України, з керівником Росії – Дмітрієм Медвєдєвим. А Росія теж є стратегічним партнером. І тут зустрічей відбулося більше десятка. Аналітики кажуть про переорієнтацію зовнішньої політики Києва.

Напередодні візиту до Польщі представники української влади висловлювали зацікавленість, аби транзит каспійської нафти йшов у напрямку Польщі та європейських портів, були розв’язані проблеми перетину кордону.

Разомі з тим дехто з аналітиків переконаний, що нинішній візит – це поодинока спроба компенсувати фактичний провал взаємини між двома державами, який відбувся за останній рік.