Shell цього року в Арктиці не буритиме

Shell Копирайт изображения Reuters
Image caption Shell запевняє, що вміє очищати будь-які виливи

Нафтовий гігант Shell (Шелл) відклав плани з освоєння покладів у Північному Льодовитому океані, пояснивши це браком потрібних дозволів.

Уряд Сполучених Штатів заморозив всі видобувні роботи в морі після масштабного виливу нафти в Мексиканській затоці.

Планам компанії Shell, які оцінювалися в багато мільярдів доларів, чинили спротив групи із захисту довкілля, які вважають, що в Арктиці видобувати копалини не можна.

Shell оприлюднила своє рішення у час, коли вчені повідомили про те, що товща арктичної криги досягла найнижчої позначки від початку спостережень.

Нафтовики планували почати бурові роботи минулого літа у далеких морі Бофорта і Чукотському морі при північному узбережжі Аляски.

Однак після аварії у Мексиканській затоці на платформі Deepwater Horizon, що належала компанії British Petroleum, уряд США наказав тимчасово відкласти всі нові плани з офшорного видобутку.

До того ж Агенція із захисту довкілля США припинила видавати дозволи, і це, за словами Shell, вирішило долю видобувних робіт цього року.

Нафтовий гігант уже інвестував мільярди доларів у розробку родовищ у морях, що омивають північне узбережжя Аляски. Як припускають, саме там залягають величезні поклади корисних копалин.

Однак захисники довкілля категорично виступають проти освоєння тих покладів.

Вони вважають, що Арктика може не одужати від катастроф, подібних до тієї, що призвела до виливу нафти в Мексиканській затоці. І наполягають, аби уряд скасував назавжди плани Shell, які поки що відкладено тимчасово.

Image caption Крига в Арктиці катастрофічно швидко тане

Вчені повідомили, що крига в Арктиці скресла в січні до найнижчої позначки з початку реєстрації даних 30 років тому.

Ті, хто виступає проти буріння в Арктиці, кажуть, що це наслідки кліматичних змін, і що уряди не повинні давати дозвіл на будь-яку промислову діяльність, яка збільшуватиме викиди двоокису вуглецю, що, за їх словами, призводить до глобального потепління.

Тим часом Shell сподівається отримати потрібні їй дозволи на початок розробок наступного року.

Компанія наполягає, що це створить робочі місця, і що вона витратила мільйони доларів на технологію, яка допоможе очищати будь-які виливи.

Новини на цю ж тему