На Майдані Тахрір - багатотисячний натовп

Каїр Копирайт изображения AP
Image caption Протести у п'ятницю називають "останнім днем" Мубарака

Величезний натовп єгиптян зібрався у центрі Каїра, вимагаючи відставки президента Мубарака. Багато людей моляться на Майдані Тахрір, де зараз відносно спокійно, і який нещодавно відвідав міністр оборони країни.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що після сутичок упродовж останніх кількох днів зараз у центрі Каїра велика кількість військових. Солдати в бронежилетах та шоломах оточили кордоном Майдан Тахрір.

За словами нашого кореспондента, тисячі демонстрантів намагаються потрапити на площу.

Президент Мубарак опинився під дедалі більшим тиском залишити посаду, відколи демонстрації почалися понад тиждень тому, але він заявив у четвер, що у разі, як він піде зараз, у країні буде хаос, і застеріг, що до влади прийде заборонене "Мусульманське братство".

У своєму першому інтерв’ю після початку протестів пан Мубарак сказав ABC, що йому "набридло" бути при владі і він би хотів піти у відставку, але заявив, що це спричинило б до хаосу у країні.

Він підтвердив в інтерв’ю, що не братиме участи у виборах, а також, що його син Гамал не буде його наступником.

Плани відходу Мубарака

У США Білий Дім заявив про переговори з єгипетськими представниками щодо передачі влади.

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Білий Дім веде переговори про відхід Мубарака від влади

Американська преса пише про пропозицію, яка передбачає негайну відставку пана Мубарака і передачу владі Конституційній раді.

Американські посадовці не заперечують таких повідомлень, але наголошують, що розглядаються різні варіанти, і що рішення має ухвалювати єгипетський народ.

Віце-президент США Джо Байден говорив зі своїм єгипетським колегою Омаром Сулейманом і закликав до негайної передачі влади демократичному уряду, який би виконав бажання народу.

"Нью-Йорк Таймс" повідомила про пропозицію, згідно з якою президент Мубарак іде у відставку, а перехідний уряд до виборів очолюватиме віце-президент Омар Сулейман за підтримки чільних військових. Опозиційні сили, включно із забороненим "Мусульманським братством" братимуть активну участь у конституційній реформі.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Вашингтоні каже, що, як виглядає, Вашингтон готовий мати справу з наближеними до пана Мубарака посадовцями, якщо вони забезпечать його відхід від влади.

Залякування журналістів

США, Британія, Франція, Німеччина, Італія та Іспанія засудили, як сказано, неприйнятну кампанію залякування журналістів, які висвітлюють протести в Єгипті.

Десятки репортерів було заарештовано, і у них забрали обладнання. Військова поліція заарештувала місцевих і міжнародних правозахисників і здійснила рейд на їхній офіс у Каїрі.

Українці повертаються

Тим часом міністерство закордонних справ України повідомило, що понад 150 українців виявили бажання повернутися з Єгипту через нестабільну ситуацію у тій країні.

У п’ятницю та у суботу до різних міст Єгипту відправлять літаки, які мають вивезти громадян України. Речник МЗС сказав, що повертаються не лише українці, які працюють у Єгипті, але й туристи.

Новини на цю ж тему