Єжи Бузека непокоїть згортання свобод в Україні

Єжи Бузек Копирайт изображения AFP

Президент Європейського парламенту Єжи Бузек сказав, що стурбований згортанням свобод в Україні, а також тенденцією до кримінального переслідування опозиційних політиків.

Ця заява пролунала в Брюсселі на конференції під назвою "Збираючи широку Європу після Лісабонської угоди".

"Україна була кращим студентом… у регіоні 2 роки тому. Тепер це не так. Я стурбований погіршенням ситуації в області свободи слова і свободи ЗМІ", - цитують президента Європарламенту інформаційні агенції.

Пан Бузек припустив, що дедалі частіші випадки переслідування в Україні саме опозиційних політиків можуть свідчити про проблеми у сфері верховенства права.

"Це ставить питання про незалежність судової системи і прозорість верховенства права", - сказав він.

Єжи Бузек водночас висловив сподівання, що ця ситуація незабаром зміниться.

На початку лютого екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко мала приїхати до Брюсселя, зокрема, і для зустрічі з Єжи Бузеком. Але пані Тимошенко, проти якої в Україні порушена карна справа, не дозволили поїхати.

Слідчий Генпрокуратури сказав, що час поїздки збігся із запланованими раніше слідчими діями, і, окрім того, існують оперативні дані, що після поїздки до Брюсселя, Юлія Тимошенко може не повернутися до України.

Хоча сама пані Тимошенко заперечувала це, а порушені проти неї та низки колишніх чиновників з її уряду кримінальні справи називала політичними репресіями.

Прес-служба БЮТ, посилаючись на телефонну розмову між президентом Європарламенту Єжи Бузеком та Юлією Тимошенко, повідомляє, що пан Бузек назвав цю ситуацію "абсолютно вибірковим застосуванням кримінального правосуддя владою" та висловив жаль, що пані Тимошенко не змогла приїхати до Брюсселя.

Натомість президент Віктор Янукович, перебуваючи в Польщі з візитом, сказав, що для українського правосуддя не має значення, до якої політичної сили належить порушник закону. Подробиці тут.

А заступник голови адміністрації президента Ганна Герман сказала, що Юлія Тимошенко стрімко втрачає рейтинг, і така ситуація є прикрою для влади, яка є зацікавленою у потужній опозиції.

"Ми зацікавлені мати сильну, розумну і авторитетну опозицію. А не опозицію, яка живе ілюзіями, яка марить", - сказала пані Герман.