Останнє поновлення: Субота, 5 лютий, 2011 p., 15:36 GMT 17:36 за Києвом

У Єгипті можливі переговори влади з опозицією

Єгипет

На Майдані Тахрір - наметове містечко

Після 12 днів протестів у Єгипті, де демонстранти вимагають відставки президента Мубарака, з’явилися ознаки того, що уряд і опозиція збираються почати переговори про передачу влади.

Міністр фінансів Єгипту сказав Бі-Бі-Сі, що віце-президент Омар Сулейман проведе переговори з лідерами опозиції.

Головна опозиційна група "Мусульманське братство" каже, що готова до участи у переговорах, але не змінює своєї вимоги про негайну відставку президента Мубарака.

Тим часом президент Мубарак провів переговори з міністрами у намаганні відновити економіку країни на тлі антиурядових протестів.

Єгипет

Протести тривають 12 днів

У неділю у країні мають відкритися банки, але біржа в понеділок не буде працювати, як повідомлялося раніше. Тим часом міністр фінансів назвав економічну ситуацію в країні "дуже серйозною".

Оглядачі кажуть, що щодня економіка країни втрачає 310 мільйонів доларів через протести.

На Майдані Тахрір і надалі залишаються демонстранти після масового мітингу у п’ятницю, на якому закликали до відставки президента.

За повідомленнями, ситуація на головній площі Каїра спокійна, солдати контролюють доступ на площу і перевіряють документи у тих, хто заходить на майдан.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що серед демонстрантів ширяться сумніви щодо того, чого вони можуть досягти подальшими протестами. Багато людей також стурбовані фінансовими витратами.

Тим часом повідомляють про вибух на газопроводі у північному Синаї, який постачає газ до Ізраїлю та Йорданії.

Дипломатичний тиск

У п’ятницю президент США Обама знову закликав до "організованої передачі влади" в Єгипті. Він проте не наполягав на негайній відставці президента Мубарака.

У суботу Канцлер Німеччини Анґела Меркель і британський прем’єр Дейвід Камерон на конференції в Мюнхені підкреслювали потребу стабільності в Єгипті. Канцлер Меркель сказала, що "дострокові вибори на початку процесу демократизації, напевно, є неправильним підходом".

Держсекретар США Гіларі Клінтон на конференції у Мюнхені закликала лідерів країн Близького Сходу до демократичних реформ, назвавши зміни "стратегічною необхідністю".

У п'ятницю на Майдані Тахрір зібралося понад 100 тисяч людей на так званий "мітинг останнього дня Мубарака", вимагаючи, аби президент пішов з посади.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS