Опозиція в Єгипті не вірить уряду

Єгипет Копирайт изображения Getty Images
Image caption На Майдані Тахрір залишилися найстійкіші демонстранти

Опозиція в Єгипті, у тому числі заборонене у країні "Мусульманське братство", після переговорів з представниками уряду, заявила, що пропозицій влади недостатньо.

Уряд пропонує реформувати конституцію, але представники опозиції говорять, що можуть на це погодитись лише як на перший крок, бо їхня мета - відставка президента Хосні Мубарака, розпуск парламенту, звільнення політичних в'язнів і скасування надзвичайного стану у країні.

Сам президент Єгипту каже, що не може піти зі своєї посади, бо, на його думку, це спричинить хаос у країні. Натомість, він обіцяє не брати участь у нових виборах у вересні.

Обама: Дороги назад немає

Президент США Барак Обама твердить, що Єгипет вже не може повернутися до того самого життя, яке було до повстання проти Хосні Мубарака і зараз - час для змін. Під час телевізійного інтерв'ю Барак Обама заявив, що президент Єгипту знає що робить, але очевидним є те, що мешканці Єгипту хочуть змін.

"Єгипет вже не повернеться до того, що було. Народ Єгипту хоче свободи, вільних і справедливих виборів, прагне, аби уряд відгукувся на їхні пропозиції. І як ми говорили раніше - треба починати зміни. Мубарак вже вирішив, що не буде балотуватись на наступних виборах і його термін закінчується цього року. Необхідно, щоб всі політичні групи зібралися разом і народ Єгипту визначився".

Тим часом уперше за останній тиждень в Єгипті відкрилося багато банків, на тлі побоювань, що люди будуть масово знімати кошти з рахунків.

Величезні натовпи протестують на вулицях Каїра та інших міст уже два тижні, закликаючи до демократичних реформ.

Переговори в неділю проходили під головуванням віце-президента Омара Сулеймана. Був присутній представник очільника опозиції Мохамеда аль-Барадея і кілька представників інших опозиційних партій.

Пан Сулейман запросив опозиціонерів на переговори минулого тижня, сказавши "Мусульманському братству", що це "цінна нагода".

Це ісламістське угруповання є найбільш впливовою і найкраще організованою опозиційною силою, проте воно й надалі залишається офіційно забороненим, а його члени та лідери часто зазнають утисків.

Українці призупинили свої подорожі до Єгипту

Українські туристичні оператори призупинили продаж турів до Єгипту, а також припинили видачу документів за вже оплачені поїздки.

Повідомляється, що лайнери, які досі літають з України до Єгипту, виконують рейси переважно для того, щоб вивезти туристів. А люди, які все ж летять до Єгипту - це туристи, які викупили свою подорож до рекомендацій Міністерства закордонних справ утриматися від поїздок до тієї країни.

Новини на цю ж тему