Українських туристів не пускають у Єгипет

Туристичний потік до Єгипту, де вже понад два тижні тривають протести з вимогою відставки президента Мубарака, скоротився практично повністю.

Українські туроператори призупинили продаж турів та припинили видачу документів на вже оплачений відпочинок.

Копирайт изображения AFP
Image caption Планова евакуація європейських туристів з Єгипту

За словам представниці Асоціації лідерів туристичного бізнесу України Юлії Олійник, ті туристи, що відпочивають у Єгипті, поки не зверталися до посольства України із проханням про евакуацію.

Наразі літаки дійсно літають на курорти Єгипту, але літають вони практично порожніми з єдиною метою - у плановому режимі вивезти тих, хто продовжує свій відпочинок на курортах Шарм-ель-Шейху, Хургади, Таби.

"Для тих туристів, які вже сплатили кошти і придбали тур, туроператори пропонують три варіанти вирішення проблеми. Їм пропонується перебронювати тури до Єгипту на інші дати, це може бути березень чи квітень, без штрафних санкцій. Або вони можуть обрати інший напрямок відпочинку", - каже пані Олійник.

За прогнозами експертів, якщо ситуація в Єгипті стабілізується, то втрати туристичного ринку складуть приблизно від 2,5 до 6 мільйонів доларів.

За офіційними даними, щороку в Єгипті відпочивають приблизно 300 тисяч туристів з України.

Фахівці кажуть, що міркування більшості відпочивальників передусім економічні, оскільки в Єгипті можна було за певні гроші відпочивати 2 тижні. Такої ж якості відпочинок можна отримати в Таїланді чи Об’днаних Арабських Еміратах, але тривалістю 7-10 днів.

Юлія Олійник зазначає, що з огляду на події в Єгипті туроператори в Україні починають поступово переорієнтовувати ринок.

"Тим, хто не зміг поїхати, пропонують Таїланд, Об’єднані Арабські Емірати та Ізраїль. Із 9 лютого туди безвізовий в’їзд для українців. Зазвичай такі новини дуже радують. Із квітня буде Туреччина, також один із улюблених напрямків відпочивальників з України".