Глава Верховного суду Онопенко визнає тиск

Глава Верховного суду (екс-БЮТівець) Василь Онопенко запевняє, що не має наміру подавати у відставку.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Василь Онопенко відчуває тиск

"В мене немає сьогодні підстав подавати у відставку, тому що Конституція, закон чітко передбачає, коли я можу подати у відставку", - повідомив він в ефірі одного з українських телеканалів.

Онопенко визнав, що на нього наразі чиниться тиск: "Мені важко з точки зору психологічного тиску".

"Венеціанська комісія прямо сказала... І резолюція ПАРЄ, щоб повноваження Верховного суду відносили. І очевидно ті, хто бояться відновлення повноважень Верховного суду бояться в перспективі ось цього положення", - заявив він.

Глава Верховного суду заявив, що не може визнати законність порушеної проти його доньки кримінальної справи.

"Щоб визнати, що правильно порушена кримінальна справа? За те, що вона позичила два роки тому назад, в зв’язку з тим, що займалися бізнесом, 252 тисячі гривень і не віддала, хоча повинна була повернути цей борг. Я не знав цього. 31 січня з`явився позов зацікавленої особи до доньки. Я і про це дізнався і ми здружиною готові були повернути ці кошти", - заявив він.

"Але ж 1 лютого порушується кримінальна справа і робиться обшук", - додав Онопенко.

За запевненнями Генеральної прокуратури голова Верховного Суду Василь Онопенко не є ні підозрюваним, ні обвинуваченим у жодній із розслідуваних карних справ.

Як зазначають експерти, заява прес-служби ГПУ стала реакцією на численні публікації в пресі про те, що було названо тиском влади під проводом Партії регіонів.

Коментуючи обшук у помешканні глави суду, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що метою тиску є усунення Василя Онопенка з посади голови суду та призначення людини із команди президента Віктора Януковича.

Версія помсти

Голова Верховного суду Василь Онопенко припускає, що справа у відношенні його зятя Євгена Корнійчука пов’язана із неприязними відносинами між ним і високопоставленими посадовими особами.

Про це він сказав у інтерв’ю газеті "Комерсант-Україна".

Так, на згадування про конфлікт межу Корнійчуком (під час його перебування першим заступником міністра юстиції), нинішнім першим заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним і Портновим, і питання, чи може йтися про помсту, Онопенко сказав:

"Так, про непрості відносини між моїм зятем і Кузьміним з Портновим багато писали в пресі. Наскільки я розумію, були конфлікти", - сказав він.

"Якщо ви пам’ятаєте, в 2009 році були й кримінальні справи у відношенні Корнійчука, порушені слідчими Генпрокуратури, яких курував Кузьмін. Тоді в робочому кабінеті Корнійчука провели обшук. Зараз уже втретє чи вчетверте порушена кримінальна справа - тепер уже особисто Кузьміним", - зазначив голова ВСУ.

"Я можу припустити, що більшою мірою причина негараздів Корнійчука полягає в особистих неприязних відносинах між ним і певними посадовими особами, які, зважаючи на все, вирішили з’ясовувати відносини за допомогою даної їм влади", - сказав він.

Новини на цю ж тему