ФФУ: футбольний конфлікт ще не вирішили

Попри заяви ФІФА та УЄФА про поліпшення ситуації навколо Федерації футболу України, саме об’єднання заявляє, що скандал навколо її голови Григорія Суркіса остаточно не вичерпаний.

Копирайт изображения AP
Image caption У ФІФА говорять про поліпшення ситуації навколо Федерації футболу України.

Як ідеться в повідомленні ФФУ, розміщеному на її офіційному сайті, ФІФА та УЄФА дали Україні 2 тижні, щоби остаточно врегулювати всі непорозуміння.

Так, всі колективні члени української федерації мають направити їй "документальні підтвердження" того, що вони припинили будь-яку діяльність, спрямовану на ініціювання виборів голови ФФУ до завершення терміну його повноважень.

З 38 колективних членів футбольної федерації підтвердження, які на думку ФФУ "мають юридичну силу і відповідають за змістом та формою вимогам" ФІФА, надіслали лише 15. У федерації зазначають, що решта членів, хоча і погодилися на вимоги ФІФА, але не надіслали необхідних документів.

У Федерації футболу України кажуть, що 8 лютого отримали повідомлення від ФІФА та УЄФА, де йдеться про двотижневий термін, впродовж якого треба владнати це питання.

ФФУ дала своїм членам строк до 16 лютого, щоби надіслати належним чином оформлені документи.

Одночасно ФІФА, Міжнародна федерація футболу, заявила, що виключення України зі світового футболу поки що зняте з порядку денного, але моніторинг підготовки до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року триватиме, щоби переконатися, що політики припинили втручання у справи національної федерації.

Скандал виник навколо спроб кількох членів Федерації футболу України скликати позачерговий конгрес та відправити на ньому у відставку голову ФФУ Григорія Суркіса.

З’явилася інформація, що до таких дій членів ФФУ могли підштовхувати представники влади. У ФІФА та УЄФА це розцінили як загрозу втручання держави у діяльність національної футбольної федерації, а це категорично суперечить правилам міжнародних футбольних об’єднань.

Серед можливих санкцій, які могли бути застосовані до України – позбавлення права на проведення Євро-2012 та виключення зі світового футболу. Подробиці тут.

Ситуацію вдалося владнати на початку лютого, коли колективні члени Федерації футболу України пообіцяли утриматися від спроб змінити керівництво федерації до закінчення Євро-2012 року. Тепер цей намір треба остаточно закріпити документально.

Новини на цю ж тему