Ватикан: Сповідь через iPhone неможлива

Ватикан оприлюднив спростування щодо дозволу римо-католикам сповідатися через програму iPhone, яку випустили у США.

Image caption Додаток "Confession: A Roman Catholic App"

Програма Confession: A Roman Catholic app дозволяє користувачам заповнити кілька таблиць щодо можливих гріхів і прочитати необхідні молитви. Її появу благословили американські єпископи у США, але речник Ватикану отець Федеріко Ломбарді заявив, що технологія не може замінити людське спілкування.

За словами речника, сповідь передбачає присутність священика і людини, яка прийшла розкаятися у гріхах, яку "не може замінити жодна технологія". Відтак, "сповідь через iPhone неможлива у жодний спосіб".

Речник Ватикану не заперечив, що програма може використовуватися при підготовці до сповіді.

Таким, чином Ватикан висловив тлумачення в питанні віри і технології водночас.

iСповiдь

Авторів ідеї надихнуло традиційне Різдвяне звернення Папи Римського, під час якого він говорив про стан Католицької церкви та її участь у віртуальному світі.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Так виглядає програма на телефоні

"Я закликаю всю молодь правильно використовувати ті можливості, які створюють для них сучасні технології", - заявив понтифік. - "Але не можна забувати, що віртуальне спілкування ніколи не замінить безпосередній контакт з іншими людьми".

Співробітники компанії Little iApps, що базується в штаті Індіана, стверджують, що програма була розроблена за сприяння кількох єпископів, один з яких санкціонував її появу на ринку мобільних програмних додатків.

Це вже не перший випадок, коли Римо-Католицька церква намагається опанувати сучасні технології.

Так, у 2007 році Ватикан відкрив свій власний канал на відеопорталі Youtube.

Два роки по тому в соціальній мережі Facebook також з'явився додаток, що дозволяє відсилати віртуальні листівки із зображенням папи Бенедикта XVI. Додаток "Confession: A Roman Catholic App", яке розробники називають "ідеальним помічником кожному грішникові, який розкаявся", можна купити в інтернет-магазині iTunes за 1 долар 19 центів.

Новини на цю ж тему