Італія застерігає Європу про притік мігрантів з Тунісу

Мер італійського острова Лампедуза оголосив про запровадження надзвичайного стану через безпрецедентний притік іммігрантів з Тунісу.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Берегів італійського острова Лампедуза дісталися вже понад чотири тисячі тунісців.

Минулого тижня берегів Лампедузи дісталися понад чотири тисячі тунісців.

Найближчим часом очікується прибуття ще більшої кількості людей, які хочуть знайти у Європі роботу або тікають від соціальної напруженості, що посилилась у Тунісі після нещодавніх масових повстань.

Влада Італії каже, що попросила Європейську комісію надати допомогу в розмірі понад сто тридцять мільйонів доларів.

Міністр внутрішніх справ Італії Роберто Мароні закликав усю Європу долучитися до вирішення ситуації, яка склалася з притоком іммігрантів через революційні процеси, що тривають у країнах Північної Африки:

"Це питання, що може запалити надзвичайно швидкий процес змін у країнах Північної Африки, і ці зміни здатні спричинити спустошливі наслідки для країн Європи. Я попросив, і вважаю це ключовим завданням, аби Європа на найвищому рівні - тобто на рівні лідерів держав та урядів - визначила стратегію, узяла на себе ініціативу і розпочала серйозні дипломатичні дії з країнами, які заторкнув цей феномен".

Раніше влада Тунісу відмовилась від пропозиції італійського уряду надіслати до Тунісу поліцію, аби стримати хвилю нелегальної міграції до Європи.

Речник уряду Тунісу назвав такі пропозиції неприйнятними, оскільки, за його словами, громадяни Тунісу відкидають можливість розміщення іноземних військ на своїй території.

Новини на цю ж тему