Затримано макіївських "бомбістів"

Прокуратура Донеччини заявила про розкриття справи щодо вибухів у Макіївці 20 січня. Представники прокуратури повідомили про затримання підозрюваних у вибухах поблизу будинку "Макіїввугілля" і магазину "Голден плаза".

Копирайт изображения Other
Image caption Об'єднання "Макіїввугілля", де пролунав вибух 20 січня

Ними виявилися два молодих чоловіки 1987 і 1988 року народження. Один має незакінчену вищу освіту, інший – безробітний. Прокурор Донеччини Володимир Гальцов сказав, що "особи на допитах визнали свою причетність до вибухів".

Водночас, за повідомленнями ЗМІ, у правоохоронних органів, які займаються розслідуванням вибухів, немає єдиної точки зору щодо вини затриманих. В СБУ слідчій групі була відома низка обставин, які точно мали місце, але які не збігаються із свідченнями одного із затриманих.

Одного з підозрюваних, за попередніми даними, встановили за відбитками пальців, які він залишив на записці з вимогою викупу у 4,2 мільйони євро, які “підривники” хотіли отримати від відомих у Макіївці людей.

Деякі ЗМІ твердять, що слідча група, яка працює на Донеччині, відпрацьовує версію зв’язку вибухів із хабарем за посаду керівника "Макіїввугілля". Хоча поки ця версія серйозних підтверджень не має.

У ЗМІ називалися також версії, що вибухи були здійснені психічно хворою людиною, яка була ображена на життя. Представники опозиції припускали провокацію з боку влади, аби провести репресії серед української інтелігенції.

Після вибухів 20 січня голова СБУ Валерій Хорошковський заявив, що за фактами злочину порушено кримінальну справу за статтею “тероризм”. Він також заявив, що терористам гроші не передавалися, припустивши, що вибухи були актом залякування для отримання грошей.

Пізніше повідомлялося, що у процесі встановлення осіб, причетних до злочину, було перевірено 100 будинків, опитано близько 6000 мешканців міста.

Вибухи в Макіївці, від яких ніхто не постраждав, викликали паніку серед населення, адже їх автори погрожували продовжити теракти, якщо влада не дасть викупу. До Макіївки терміново виїхав глава СБУ Хорошковський, до міста направили бійців особового складу спеціального міліцейського полку.

По всій області було запроваджено особливий режим на об’єктах життєзабезпечення.

Новини на цю ж тему