Тимошенко відпрошується в ГПУ до Брюсселя

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Тимошенко відпрошується в ГПУ до Брюсселя

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко планує звернутися у середу з письмовим клопотанням до Генеральної прокуратури України щодо свого виїзду до Брюсселя для участі у саміті Європейської народної партії.

На прес-конференції у Києві, лідерка БЮТ повідомила про телефонну розмову з президентом ЄНП Вільфредом Мартенсом, який запросив її взяти участь у саміті ЄНП.

У середу на 12.00 Тимошенко викликають до Генпрокуратури і вона подасть письмове клопотання щодо поїздки на саміт.

Юлія Тимошенко висловила сподівання, що їй все ж вдасться виступити з доповіддю на саміті ЄНП і переконати європейців "боротися за Україну, щоб вона не залишилась на узбіччі Європи, а була сильною демократичною країною".

Коментуючи на прохання журналістів обурення Президента Віктора Януковича тим, що Генпрокуратура не дозволила їй поїхати до Брюсселя, Юлія Тимошенко висловила здивування такою реакцією глави держави:

"Обурення Януковича виглядає симпатично. Насправді працівники прокуратури мені повідомили, що готові були мене відпустити, але у них була пряма заборона Президента. Сподіваюсь, що якщо він сказав, що це була помилка, то його специфічний родич Пшонка до цього дослухається".

Президент Віктор Янукович заявив у вівторок, що не заперечує проти виїзду Юлії Тимошенко за кордон:

"Мав розмову з керівниками європейських структур, які висловили бажання бачити Тимошенко у Брюсселі. Я думаю, що така процедура має бути, бо обмеження, якщо людина бажає їхати, неможливе, але Кримінально-процесуальний кодекс має бути додержаний".

Президент підкреслив, що питання вини має доводитися виключно в суді:

"До того, поки на ці питання нема відповіді, людина повинна бути вільна".

Він висловив незадоволення діями правоохоронних органів, які обмежили свободу пересування Юлії Тимошенко.

"Запобіжний захід, який прийнятий по відношенню до Юлії Тимошенко, він дратує і мене. Боротьба з корупцією не повинна мати ніякого відношення до політики, щоб не було думки, що є вибірковий підхід", - сказав Віктор Янукович.

Новини на цю ж тему