Кримським татарам пообіцяли місце під Соборну мечеть

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Кримські татари влаштовували акції спільної молитви біля будівлі Ради Міністрів кримської автономії з вимогою виділити землю.

Сімферопольська міська рада дозволила Духовному управлінню мусульман Криму розробляти проект землеустрою спірної ділянки по вул. Ялтинській, 22, на якій планують побудувати Соборну мечеть.

Саме через цю ділянку останні роки точились суперечки між мусульманським управлянням та міською владою, яка заявляла про наміри звести парк відпочинку на цих 2,7 гектарах у престижному районі міста біля штучного озера.

За це рішення проголосував 71 з 72 присутніх у сесійній залі депутатів. Місцеві оглядачі звертають увагу на те, що такій одностайності в прийнятті рішення сприяла присутність у сесійній залі голови Ради міністрів автономії, голови кримського відділення Партії регіонів Василя Джарти, який особисто закликав депутатів голосувати "за".

"Питання будівництва Соборної мечеті заполітизоване і цьому необхідно покласти край. Довгі роки про це питання говорили політики, обговорювали, забороняли, і ніхто не міг сказати, чому міська влада, міськрада минулого скликання були проти виділення земельної ділянки для будівництва мечеті. Всі жителі Криму мають право на свою культуру, своє віросповідання. Це питання давно дозріло й перезріло", - сказав пан Джарти, виступаючи перед сімферопольськими депутатами.

Кримський прем’єр вплинув на прийняття ще одного рішення, яке також давно турбує кримське суспільство: депутати Сімферопольської міськради, за проханням пана Джарти, одноголосно проголосували за виділення учасникам так званих "земельних самозахоплень" перших 40 гектарів (десь 500 ділянок) в одному з мікрорайонів міста. Голова уряду автономії назвав це пілотним проектом, так заявив, що проблема "самозахоплень" у Сімферополі та Сімферопольському районі незабаром буде вирішена повністю:

"Наше перше завдання – вирішити проблему самозахоплень, щоб прийняти генеральний план розвитку Сімферополю. Ми повинні, не дивлячись на національності, у рамках закону, виділяти ділянки всім, хто має на них право".

Людей, що претендують на ділянки у кримський столиці та районі, за даними влади близько 13 тисяч.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Василь Джарти

В Меджлісі кримськотатарського народу позитивно сприйняли початок рішення земельного питання. Перший заступник голови Меджлісу Рефат Чубаров висловив сподівання на те, що на цьому міськрада не зупиниться у процесі виділення земель для кримських татарів. Стосовно ж питання мечеті пан Чубаров висловив певні зауваження:

"Ми дякуємо голові Ради міністрів за його особисту участь у вирішенні цього питання. Але ми сподівались, що на цій сесії міськради депутатам запропонують виконати рішення Вищого адміністративного суду, який днями зобов’язав Сімферопольську міськраду підписати договір про оренду цієї ділянки по вул. Ялтинській, 22. Депутати ж пішли іншим шляхом: вони проголосували за надання дозволу для збору документів землеустрою з подальшою передачею ділянки в постійне користування Духовному управлінню мусульман Криму. Але ж, як показує приклад попередньої влади, всілякі погодження можуть затягнутись надовго. Та я мав розмову із Василем Джарти та мером Віктором Агєєвим, які запевнили мене, що це питання буде остаточно вирішене за місяць-півтора".

Як повідомлялося, кримські мусульмани прагнуть побудувати Соборну мечеть з початку 90-х років минулого століття. У 2004 році Сімферопольська міська рада погодила з Духовним управлінням мусульман Криму (ДУМК) місце розташування Соборної мечеті на вулиці Ялтинська, 22.

Однак пізніше, після того як ДУМК зібрав всі необхідні документи, це рішення було скасовано. Декілька судів різних інстанцій признали таке рішення міськради незаконним. З січня 2008 року кримські мусульмани розпочали мирну акцію протесту у формі інформаційного пікету на вул. Ялтинська, 22 проти дій депутатів міської ради.

Новини на цю ж тему