БЮТ вимагає випустити екс-урядовців на волю

Парламентська фракція БЮТ вимагає, аби президент Янукович звільнив з-під варти представників опозиційних сил та членів уряду Юлії Тимошенко.

У заяві фракції сказано, що нині немає жодних підстав утримувати представників опозиції у слідчих ізоляторах.

"Якщо кримінальні справи проти представників опозиції були відкриті за ініціативою слідчих ГПУ та СБУ, то ми звертаємось до президента з вимогою припинити правове свавілля у цих органах і звільнити тих, хто сьогодні незаконно перебуває під вартою", - йдеться у заяві політичної сили, очолюваної екс-прем‘єром Юлією Тимошенко.

Виконання чи невиконання президентом тієї вимоги опозиційна парламентська фракція називає останнім іспитом для Віктора Януковича.

"Якщо дійсно він готовий утверджувати в українському суспільстві демократичні цінності, укріплювати принципи верховенства права, то опозиціонери повинні бути негайно звільнені", - сказано в заяві.

У разі ж, якщо президент не має жодного відношення до порушених проти екс-урядовців кримінальних справ (у чому, судячи з тону заяви, опозиція має великі сумніви), а арешти провадилися виключно за ініціативою слідчих, то БЮТ вимагає звільнити їх із посад і покарати. "Арешт, незаконне утримання ні в чому не винуватих громадян та політичне переслідування", - так опозиційна сила Тимошенко кваліфікує кримінальні справи проти екс-урядовців.

"Вони не здійснювали жодної кримінальної діяльності, а дії слідчих Генпрокуратури та СБУ по відношенню до них – це політична розправа за прямими вказівками президента, яка не має нічого спільного з розкриттям злочинів і боротьбою з корупцією", - сказано в заяві, однак не наводиться жодного конкретного доводу на підтвердження того звинувачення.

Також фракція БЮТ вимагає від президента вплинути й на суди і, зокрема, "припинити правовий нігілізм у судах, котрі всупереч букві закону неодноразово продовжували термін ув’язнення невинуватим людям, зокрема тим, хто потребував серйозної медичної допомоги".

Напередодні опозиційні депутати у Верховній Раді заявили, що готові взяти колишнього міліцейського міністра Юрія Луценка на поруки. Про прохання звільнити заарештованого екс-міністра з-під варти йдеться у клопотанні до Генерального прокурора, підписаному 89 депутатами фракцій "БЮТ-Батьківщина" та "Наша Україна – Народна самооборона".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Суд подовжив утримання Луценка під арештом до 26 квітня

"Ми гарантуємо належну поведінку обвинувачуваного Луценка Ю.В. після звільнення його з-під варти й виконання останнім процесуальних вимог слідства, прокурора чи суду, в тому числі явку обвинувачуваного на вимогу цих органів", - цитує подання газета "Комерсант-Україна".

Згідно з законом, прокуратура має надіслати відповідь депутатам упродовж 10 днів.

Один із багатьох

Юрій Луценко був лише одним із заарештованих екс-урядовців, за звільнення яких на поруки депутати намагалися зібрати підписи. Ініціатори того звернення вважають нелогічним перебування тих людей під вартою, оскільки слідство у їх справах вже закінчено. Відтак, вони ніяк не можуть впливати на його перебіг і не становлять, на думку опозиційних депутатів, небезпеки для суспільства.

У результаті збору підписів Луценко виявився єдиним із цілого списку заарештованих, за кого готові були поручитися 89 депутатів-опозиціонерів.

Якраз у середу, 16 лютого, коли в парламенті збирали підписи за звільнення низки заарештованих представників уряду Юлії Тимошенко, Печерський райсуд Києва продовжив термін утримування Луценка під вартою ще на понад 2 місяці, до 26 квітня.

Адвокат Фомін був відсутній на засіданні суду, бо лише за 10-15 хвилин до його початку дізнався від представників Генпрокуратури про нього. Генеральна прокуратура заперечила свою провину в тому, поклавши відповідальність за невчасне повідомлення на секретаря суду.

Печерський суд також заборонив журналістам бути присутнім у залі засідань під час оголошення рішення щодо подальшого ув‘язнення Луценка.

Його адвокати збираються оскаржити це рішення у суді вищої інстанції, а також сподіваються на позитивну реакцію Генпрокуратури на депутатське прохання віддати Луценка на поруки.

Корнійчука випустили без депутатської поруки

Зранку 16 лютого звільнили із слідчого ізолятора на підписку про невиїзд екс-заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука. Він поки що є єдиним із екс-урядовців з кабінету Юлії Тимошенко, проти яких порушено карні справи, звільненим з-під арешту.

Вихід із СІЗО на волю колишнього заступника міністра юстиції відбувся одразу після того, як його тесть, голова Верховного суду України Василь Онопенко зустрівся з президентом Віктором Януковичем.

Під вартою в СІЗО, крім Луценка, залишаються ще один із екс-керівників компанії Нафтогаз Діденко, екс-голова Державної митниці Макаренко, екс-міністр екології Філіпчук. Екс-голова Державного казначейства Тетяна Слюз оголошена у міжнародний розшук. Колишній міністр економіки Данилишин, якого розшукував Інтерпол, отримав політичний притулок в Чехії. Не виключає звернення по політичний притулок в Австрії і колишній голова Держрезрву Поживанов, який вже має там дозвіл на проживання та роботу. Сама Тимошенко перебуває в Україні без права виїзду за кордон. Проти неї також порушено кримінальну справу, і вона ледь не щодня ходить на допити до Генеральної прокуратури.

Новини на цю ж тему