Новий прилад точніше вимірює тиск крові

Новий пристрій зробить заміри точнішими Копирайт изображения PA
Image caption Новий пристрій зробить заміри точнішими

Пристрій, який можна носити на руці як годинник, може найближчим часом докорінно змінити спостереження за хворими з підвищеним артеріальним тиском. Таку заяву зробили британські і сінгапурські вчені.

Дослідники університету Лестер і сінгапурські медики розробили пристрій, який дозволяє набагато точніше вимірювати артеріальний тиск.

Нова технологія, профінансована британським міністерством охорони здоров'я за підтримки міністра Ендрю Ланслі, побудована на сенсорі, який реєструє пульсові коливання артерії на зап'ясті. Дані із сенсора подаються на комп'ютер, який аналізує також заміри традиційного манжетного тонометра.

Відтак лікарі отримують точнішу картину тиску крові - в аорті на вході до серця.

Професор Браян Вільямс із кафедри серцево-судинних хвороб Лестерського університету так пояснив переваги нового приладу: "Аорта - в міліметрах від серця і близько до головного мозку, тож тиск крові тут завжди менший, ніж у руці. Без урахування тієї різниці неможливо повною мірою оцінити ризики чи переваги різних методів лікування гіпертонії".

За словами професора, новий прилад цілковито поміняє спосіб вимірювання кров'яного тиску. Він уже найближчим часом буде поширений у спеціалізованих медичних установах, а впродовж найближчих п'яти років стане "широко доступним".

Професор вважає, що новий метод моніторингу артеріального тиску допоможе ефективніше лікувати хворих на гіпертонію, а переваги винаходу в тому, що його можна повсякчас носити на зап'ясті - як браслет.