Полковник Каддафі: я залишаюсь у Тріполі

Лівійський лідер Муаммар Каддафі вперше з'явився на державному телебаченні після початку демонстрацій у країні.

Копирайт изображения RTV
Image caption Полковник Каддафі твердить, що він в Тріполі і тікати нікуди не збирається

Очікувалося, що він зробить звернення до народу, однак полковник Каддафі повідомив просто із автомобіля, прикриваючись парасолькою від дощу, що перебуває у Тріполі і не втікав до Венесуели. Раніше медіа повідомляли, що пан Каддафі не з'являється на людях і припускали, що він полетів до Венесуели.

Сьогодні відбудеться спеціальне засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Лівії.

У Тріполі не припиняються демонстрації. Свідки твердять про постріли з військових літаків в бік демонстрантів. Повідомляють про сотні загиблих, хоча влада заявляє, що ці цифри перебільшені в десятки разів.

Лівійські дипломати виступають проти Каддафі

Лівійські дипломати в Організації Об'єднаних Націй закликають міжнародну спільноту втрутитись у події в Тріполі, аби зупинити насильство, що використовує уряд проти демонстрантів.

Заступник голови лівійської місії в ООН Ібрагім Дабаші назвав дії лівійського уряду геноцидом і закликав захистити народ Лівії. Пан Дабаші також заявив, що це вже останні дні правління Муаммара Каддафі, а потім він має постати перед судом.

Водночас, чільний лівійський дипломат, посол Лівії у США Алі Ауджалі назвав застосування сили проти мирних демонстрацій неприпустимими: "Я уважно спостерігаю за тим, що відбувається в Лівії. Коли я бачу, як кожен день вбивають людей, і що проти них використовуються кулемети, вони ж невинні. Вони просто хочуть висловити свої права, а те, як з ними обходяться - я вважаю неприпустими. Я працював на дипломатичній службі протягом сорока років, але я не хочу закінчити свою кар'єру тим, що представлятиму уряд, який вбиває свій власний народ таким страшним чином".

Інші лівійські дипломати за кордоном теж відмовляються від своїх посад на знак протесту.

Європеський Союз засуджує жорстоке придушення антиурядових протестів у Лівії. На зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі обговорювалось питання вже тривалої нестабільності поблизу кордону ЄС на півдні і можливості зростання нелегальної міграції.

Два лівійських винищувачі прилетіли на Мальту. За непідтвердженою інформацією, обидва пілоти - полковники - прилетіли просити притулку.

Стрибок цін на нафту

Протести в Лівії викликали стрибок цін на нафту.

За барель сирої нафти марки Брент сьогодні давали 104.25 доларів США. Це найвища ціна із часу початку фінансової кризи, що вразила світ 2008 року.

Лівія - головний постачальник нафти і газу на європейські ринки. Акції італійської нафтової компанії ENI, яка активно працює у Лівії, упали на 4.4%.

Європейські енергетичні компанії, що працюють у Лівії, почали евакуацію деяких своїх працівників.