У Греції - сутички демонстрантів з поліцією

Поліція в грецькій столиці Афінах застосувала сльозоточивий газ для розгону багатотисячного натовпу демонстрантів, які жбурляли в правоохоронців пляшки з запалювальною сумішшю і каменюки.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Сутички з поліцією спалахнули під час загального страйку

Сутички спалахнули під час 24-годинного загальнонаціонального страйку в Греції. Приблизно 30000 обурених скороченням бюджетних видатків працівників проводили мітинг біля будинку парламенту в Афінах.

Унаслідок загального страйку в Греції паралізована робота транспорту, скасовано понад 100 міжнародних рейсів. Багато шкіл закриті, а лікарні обмежили надання медичних послуг. До страйку долучилися також дрібні підприємці, які закрили багато приватних крамниць.

Це перша велика акція громадської непокори, яку греки проводять у новому році.

Затягування пасків

Уряд Греції на чолі з прем'єром Папандреу, згідно з умовами виділеного йому пакету фінансової допомоги, скоротив соціальні витрати і інші видатки державного бюджету, паралельно піднявши податки.

Копирайт изображения Getty
Image caption Протести проти непопулярних кроків уряду - поширене явище в Греції

У травні минулого року Європейський Союз і МВФ надали Греції позику на суму 110 млрд євро, рятуючи країну від дефолту. У відповідь грецький уряд зобов'язався вжити непопулярних заходів задля скорочення державного боргу.

Населення провело кілька загальних страйків на знак протесту проти жорсткої економічної політики уряду, яка розрахована на кілька років.

Цього року уряд в Афінах робить наголос на боротьбі з ухилянням від сплати податків, що є однією з причин малих надходжень до бюджету.

Згідно з офіційними прогнозами, економіка Греції цього року скоротиться на 3%.

Новини на цю ж тему