МНС: повернення українців із Лівії відкладається

Час повернення літака, відправленого до Лівії українським МНС, згідно із повідомленням цього відомства, перенесено на невизначений термін.

Копирайт изображения REUTERS
Image caption Так виглядав у середу аеропорт у Тріполі - навіть якщо українці і хочуть повернутися на Батьківщину, зробити це зараз буде досить важко

"Час повернення літака перенесено на невизначений термін і буде повідомлений додатково", - йдеться у повідомленні МНС.

Раніше очікувалося, що український літак, розрахований на 225 пасажирів, має повернутися до Києва із Лівії вже в середу ввечері.

Офіційної інформації щодо причин затримки літака не подається, проте українські ЗМІ із посиланням на родичів українців, що перебувають у Лівії, повідомляють, що тепер вони навіть якщо і згодні повернутися до України, просто не можуть дістатися аеропортів через напади на іноземців та мародерство. У кожному разі, український літак зможе забрати лише тих, хто нині перебуває у Тріполі чи на контрольованій урядовими військами території країни.

Водночас МНС організував у аеропорті Бориспіль оперативну групу із психологів, а також автобуси, які мають доставити людей до залізничного та автовокзалу у Києві, а також до аеропорту Жуляни.

Тим часом українці залишають Лівію російськими літаками, два із яких вже приземлилися у Москві. Російське міністерство закордонних справ заявляє про завершення евакуації із Лівії майже всіх громадян Росії.

Український міністр закордонних справ Костянтин Грищенко каже, що й українські громадяни будуть евакуйовані, а після цього Київ запропонує надати допомогу в евакуації громадянам інших країн.

Наразі, за інформацією міністра, у Лівії перебувають близько 2,5 тисяч українців. Через те, що більшість із них є лікарями, їхня евакуація може бути ускладненою:

"Обидві сторони конфлікту не зацікавлені у тому, аби лікарі залишили країну".

Міністр закордонних справ також заявив, що Київ розглядає і можливість евакуації українців кораблями із порту у Бенгазі.