Обама: влада Лівії має відповісти за кровопролиття

Президент США Барак Обама засудив кровопролиття у Лівії.

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Демонстранти у Лівії розгонули величезний прапор над будівлею у місті Тобрук

У своєму першому телевізійному зверненні від часу початку повстань у Лівії понад тиждень тому пан Обама сказав, що насильство, до якого вдалась лівійська влада, викликає обурення, і що його адміністрація готує план заходів у відповідь:

"Страждання і кровопролиття викликають обурення, і є неприйнятними. Так само, як і погрози та накази стріляти у мирних демонстрантів. Такі дії порушують міжнародні норми й загальнолюдські стандарти. Цю жорстокість потрібно припинити. Влада Лівії, як і будь-яка інша влада, зобов'язана утримуватися від насильства, сприяти наданню допомоги усім, хто цього потребує. Влада також має нести відповідальність за невиконання цих обов'язків".

Тим часом, тисячі антиурядових демонстрантів на сході Лівії святкують те, що врони називають перемогою.

Тоді як лівійський лідер Муаммар Каддафі силоміць намагається утримати контрль над західними частинами країни, на вулицях східних міст, Бенгазі та Тобрука, демонстранти святкують перемогу феєрверками з прапорами у руках.

Деякі військові підрозділи на сході Лівії кажуть, що вони об'єднали свої команди на підтримку демонстрантів.

Водночас, мешканці Тріполі розповідають, що вулиці міста практично безлюдні. Люди не виходять з домівок, побоюючись пострілів з боку військ Каддафі.

За повідомленнями з третього найбільшого міста Лівії, Містрати, урядові сили відкрили вогонь по демонстрантах, убивши кількох людей.

Речник правозахисної організації Human Rights Watch Мартін Прател каже, що на разі підтверджено загибель понад 700 людей.