Прилетіли перші евакуйовані з Лівії українці

Перші евакуйовані з Лівії українці повернулися на батьківщину. Літак Міністерства оборони Іл-76 приземлився в аеропорту Бориспіль у четвер близько першої години ночі.

Копирайт изображения REUTERS
Image caption Так виглядав у середу аеропорт у Тріполі

За інформацією українського зовнішньополітичного відомства, на борту літака було 163 пасажири, сред яких - 47 жінок та 38 дітей.

Крім 125 українців, літак доправив до Києва 11 громадян Польщі, 10 - Азербайджану, 5 - Росії, 2 - Словаччини, по 4 - Казахстану та Чехії, по 1 - Румунії та Угорщини.

Раніше очікувалося, що український літак, розрахований на 225 пасажирів, має повернутися до Києва із Лівії вже в середу ввечері.

Виліт літака з Тріполі кілька разів відкладався. Спочатку він мав вилетіти зі столиці Лівії 23 лютого у проміжку між 13.00 і 14.00. Як повідомили в МЗС, рейс затримався, бо пасажири не могли вчасно дістатися аеропорту.

Раніше повідомлялося, що український уряд організував у аеропорті Бориспіль оперативну групу із психологів, а також автобуси, які мали доправити людей до залізничного та автовокзалу у Києві, а також до аеропорту Жуляни.

Тим часом у середу українці залишали Лівію російськими літаками, два із яких вже приземлилися у Москві. Російське міністерство закордонних справ заявило про завершення евакуації із Лівії майже всіх громадян Росії.

Український міністр закордонних справ Костянтин Грищенко сказав, що й українські громадяни будуть евакуйовані, а після цього Київ запропонує надати допомогу в евакуації громадянам інших країн.

Повертатись хочуть не всі

Наразі, за інформацією міністра, у Лівії перебувають близько 2,5 тисяч українців. Через те, що більшість із них є лікарями, їхня евакуація може бути ускладненою:

"Обидві сторони конфлікту не зацікавлені у тому, аби лікарі залишили країну".

Міністр закордонних справ також заявив, що Київ розглядає і можливість евакуації українців кораблями із порту у Бенгазі.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі українська медсестра, яка працює в лівійському місті Джаба, розповіла про те, що разом із нею працюють ще п'ятеро українців - лікарів і медсестер. Галина Мятних лише місяць, як приїхала на роботу у місто Джаба. До того понад 20 років працювала лаборантом у Вишгородській районній лікарні Київської області.

Вона каже, що в їхньому місті спокійно, а тому про евакуацію до України вона і її колеги не думають.

У Лівії вже понад тиждень не вщухають антиурядові демонстрації. Лівійський лідер Муаммар Кафддафі відмовляється йти у відставку.

Новини на цю ж тему