65-річна українка народила первістка

22-го лютого у Чернігівському пологовому будинку 65-річна жінка народила дитину. Це її перша дитина. Новонароджена дівчинка з'явилась на світ за допомогою кесаревого розтину.

Image caption Немовлята - це недоспані ночі і тяжка праця

Новонароджена дитина важить 3,3 кг, її зріст - 54 см. І жінка, і дівчинка почуваються добре. Вони постійно перебувають під пильним наглядом лікарів. Породілля погодилась поспілкуватись з журналістами. Єдина умова - щоб ані її, ані дитину не знімали ні на фотоапарат, ні на відеокамеру.

Каже, що почувається дуже добре: "Лікарі врятували мене і доньку. Дуже складна операція була. У мене і температура піднялася, але тепер усе нормально. Почуваюся добре. Навіть без знеболюючих".

Щоб завагітніти, жінка звернулася до Київської клініки репродуктивної медицини. Завагітніти та народити їй вдалося лише з третьої спроби. Головний лікар Чернігівського пологового будинку Василь Гусак каже, що породіллю знає вже давно: "Вона хотіла завагітніти, але не виходило. І ось, бачите,за допомогою новітніх технологій їй це вдалося".

Кошти на цю дорогу процедуру збирала довго. Вона не заможна. За професією медсестра, але тривалий час працювала на ринку. Живе на пенсію - 860 гривень. На квартиру отримує субсидію.

Валентина: "У мене однокімнатна квартира. Ні візочка, ні ліжечка нема де поставити. Хоч би дві кімнати було. А допомагати мені нікому".

Василь Гусак запевняє, що це унікальний випадок, щоб жінка народила первістка в такому віці: "Такого в Україні ще не було. Та й в Росії, здається, теж. В Індії жінка народила в 71 рік. Але то вона виступила сурогатною матір'ю для своєї доньки".

Валентина Григорівна каже, що її новонароджена донька - то найбільше щастя в її житті. Дитину вона народила для себе, бо боїться самотності: "Дитина - це продовження життя".