В Іраку підірвали найбільший нафтопередобний завод

Нафтопереробний завод
Image caption Нафтопереробні заводи в Іраку є об'єктами посиленої охорони. Фото АР

В Іраку зупинився найбільший у країні нафтопереродний завод після бомбового нападу, відповідальність за який поклали на ісламістських бойовиків.

Офіційні представники міністерства нафти Іраку кажуть, що бойовики вбили двох охоронців на заводі, що знаходиться за 200км на північ від Багдада. Згідно з іншими джерелами, загинуло щонайменше семеро осіб.

Пожежу на заводі загасили лише через п'ять годин.

Напад очевидно призведе до перебоїв у постачанні палива, якого вже не вистачає на обігрів помешкань та установ, на транспорт та енергопостачання.

Високі ціни на пальне і продукти харчування, недостатнє постачання еректроенергії та інші економічні проблеми змусили людей вийти на демонстрації у кількох містах Іраку.

Напади бойовиків на стратегічні об'єкти стаються в Іраку регулярно.

Однак час і об'єкт, обраний бойовиками для останнього нападу, змусить уряд захвилюватися.

Перебої у постачанні нафтопродуктів є одна з найбільших причин невдоволення іракців.

Нафтопереробний завод у Байджі є найбільшим у країні. Згідно з офіційними заявами, на його ремонт піде чимало часу, а отже у постачанні знову буде перебій.

Напад стався день по тому, як у кількох містах натовпи невдоволених людей зіштовхнулися у запеклих сутичках із силами безпеки. У тих сутичках загинуло щонайменше п'ятеро.

Знервований уряд вирішив перекрити в'їзд до Багдаду для всього автотранспорту. А сам тимчасово переїхав за укріплені бетонні стіни так званої Зеленої зони.

Новий кабінет щойно став до роботи після десяти місяців переговорів про створення коаліції. Однак він уже став об'єктом роздратованості народу, який критикує урядовців за корупцію та завищені зарплати, призначені високопосадовцям.

Легкість, із якою бойовики змогли увійти на нафтовий об'єкт, що мав би посилено охоронятися, викрив ще одне слабке місце і ще один бік політичної нестабільності Іраку.

Новини на цю ж тему