Повернувся четвертий літак з українцями з Лівії

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Українці, які повернулися з Лівії, сідають до автобуса оперативно-рятувальної служби МНС на території аеропорту Бориспіль

За даними українського міністерство закордонних справ до Києва в неділю ввечері прилетів четвертий літак з українцями, евакуйованими з Лівії. На його борту перебували 13 громадян України та близько 20 громадян інших держав, як-от Сербії, Болгарії, Хорватії та Румунії.

Крім того, в неділю до Туреччини порибули два судна з сотнями евакуйованих з Лівії. Серед них, за даними агенції Франц-Прес, також є українці.

Попередній, третій, літак з українцями з Лівії приземлився у неділю вранці в аеропорту "Бориспіль", на якому з тієї країни вивезли 185 осіб.

Як повідомляє прес-служба МЗС України на борту літака було, зокрема, 122 громадянина України і 63 громадянина інших країн.

В цілому, як зазначили у МЗС, з 23 по 27 лютого в рамках евакуації українськими літаками територію Лівії залишили 337 громадян України і 145 громадянам інших держав.

"На даний час опрацьовується питання направлення до Тріполі 27 лютого ще одного літака для евакуації наших співвітчизників", - йдеться у повідомленні.

Також у МЗС повідомили, що 27 лютого до італійського порту Катанья прибувають поромом 5 громадян України, які працювали в італійській компанії Феретті в Лівії.

Корабель британських ВМС "Кемберленд" має вивезти на Мальту 10 українських громадян, які висловили бажання залишити територію Лівії.

Планується вивезення поромом, орендованим МНС РФ, близько двадцяти громадян України з міста Рас-Лануф до міста Мармаріс (Туреччина).

Повертатись хочуть не всі

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption У Києві на прибулих чекали працівники МНС

Наразі, за інформацією міністра закордонних справ України Грищенка, у Лівії перебувають близько 2,5 тисяч українців. Через те, що більшість із них є лікарями, їхня евакуація може бути ускладненою:

"Обидві сторони конфлікту не зацікавлені у тому, аби лікарі залишили країну".

Міністр закордонних справ також заявив, що Київ розглядає і можливість евакуації українців кораблями із порту у Бенгазі.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі українська медсестра, яка працює в лівійському місті Джаба, розповіла про те, що разом із нею працюють ще п'ятеро українців - лікарів і медсестер. Галина Мятних каже, що в їхньому місті спокійно, а тому про евакуацію до України вона і її колеги не думають.

Українка Галина Колотницька, яка працювала у лівійського лідера Муаммара Каддафі медсестрою (стала відомою у світі після публікацій на вебсайті Wikileaks), як повідомляє українська преса, прибула до Україин у неділю.

У Лівії вже понад тиждень не вщухають антиурядові демонстрації. Лівійський лідер Муаммар Кафддафі відмовляється йти у відставку.

МЗС України звертається до всіх громадян України в Лівії із проханням повідомляти посольство України про своє місцезнаходження та готовність залишити країну за телефонами: +21 82 13 60 86 65 або +21 82 13 60 86 64.

Новини на цю ж тему