DJ Паша: голосування на НТКУ було чесним

DJ Паша Копирайт изображения UNIAN
Image caption DJ Pasha відправив би у Дюссельдорф Джамалу

Національна телекомпанія України запропонувала трьом лідеркам національного відбору на Євробачення виступити у четвер в ефірі Першого національного наживо, щоби телеглядачі могли обрати переможницю.

Як сказано в повідомленні НТКУ, таке рішення ухвалили після того, як від глядачів надійшли звернення із сумнівами у результатах національного відбору.

Його провели вихідними, а переможницею, яку обирали телеглядачі, Інтернет-аудиторія та журі, стала співачка Міка Ньютон.

Планують, що у четвер, крім Міки Ньютон, за путівку на Євробачення боротимуться Злата Огнєвіч та Джамала, які у суботньому змаганні посіли друге та третє місця.

DJ Паша, ведучий на телебаченні в Україні Євробачення останніх років, розповів Бі-Бі-Сі про свої враження.

DJ Паша: Я думаю, всі розмови, що там щось було нечесно, – це неправда! Все було чесно. У мене є інше питання: чи варто взагалі влаштовувати в Україні загальнонаціональний конкурс, чи краще просто призначати учасника. Я зі свого досвіду більше прибічник того, що потрібно призначати, бо тут є багато різних моментів… Шоу, яке робиться як відбір, не є прямо таким вже шоу – щоб зробити якісним видовище, потрібно багато коштів. Щодо відбору, який відбувся, то все було чесно: там було три кандидати, які явно виділялися. Пісня Міки була більш слов’янська. Зважаючи на те, що голосують наші люди, то, звісно, вона і перемогла.

Бі-Бі-Сі: Основна проблема, як кажуть, була у способах голосування: скільки і яких голосів зараховувалося через cмс і інтернет. Є твердження, що з одного телефону або однієї IP-адреси надходило надто багато голосів. Що на це можете сказати?

DJ Паша: Ви знаєте, коли іде голосування вже на самому конкурсі Євробачення, там є ціла система правил, яка прописана настільки чітко, що ні в кого не виникає питань. Телеканал, який представляє Євробачення у своїй країні, має дві опції: призначати учасника або робити відбір. Якщо відбір, то канал повинен оголосити всі правила, вони не мають бути такими, як на Євробаченні, це вже вирішує сам канал. І якщо не прописано, що від одного абонента не може бути більше 10 або 20 смс, то це не проблема переможця.

Якщо подивитися на інтернет та смс-голосування та навіть журі, - то Міка виграла за всіма показниками. Якщо ви мене спитаєте, кого я б надсилав до Дюссельдорфа, то я б швидше надсилав Джамалу. Вона більш європейська, у неї нестандартний голос, її пісня, можливо, і не зовсім сучасна, але вона теж цікава, у стилі Емі Вайнхауз. Якщо б вона виступала на Євробаченні від України, то мала би більше шансів. Тому я знову веду до того самого питання: чи варто робити відбір в Україні, бо обирають наші люди за нашим слов’янським смаком.

Якщо ми хочемо, щоб кандидат від України переміг, щось зробив на Євробаченні, то є певні нюанси. Давайте подивимося на найуспішніші виступи України на Євробаченні. 2004 рік – Руслана перемагає. Відбір був? Ні, призначили. 2008 рік – Ані Лорак, відбору теж не було. 2007 рік – Сердючка, там був нібито відбір, невеличке шоу на 5 виконавців, ясно було, хто виграє. Решта, коли були відбори, завжди виступали не дуже, хіба що Тіна Кароль посіла 7 місце. Але через те, що відбір закінчується пізно, завершується наприкінці лютого - на початку березня, а шоу вже у травні, то залишається небагато часу, аби зробити щось професійне. Я працював і з Тіною Кароль, і з Вєркою Сєрдючкою як консультант та організатор, писав пісні і Сєрдючці, і Тіні. Тому можу точно сказати, що це замало часу для якісного продукту і промоції у країнах Європи, аби побувати в якихось турах. І Ані Лорак, і Руслана, які знали про свою участь ще до першого січня, мали час для турів по містах Європи. Я абсолютно точно знаю, що це теж вплинуло на результат.

Новини на цю ж тему