Папа відкинув "провину" євреїв за Ісуса

Image caption Папа Бенедикт оприлюднює нову книгу

Папа Бенедикт оприлюднює нову книгу, у якій відкидає ідею колективної провини євреїв за смерть Ісуса Христа.

Католицька церква офіційно спростувала тезу, що "євреї розіп'яли Христа" ще у 1965 році, і Понтифік дає своє власне тлумачення теми у книзі, яка вийде друком наступного тижня.

На його думку, проілюстровану Святим письмом, Біблія не дає підстав покладати таку провину на цілий народ, і єврейські організації у світі вже привітали таке твердження.

Як заявив Ела Стейнберг з Американського об'єднання жертв Голокосту та їх нащадків: "Це особисте заперечення теологічних засад, на яких століттями живився антисемітизм".

Ватикан оприлюднив уривки з нової книги папи "Ісус з Назарету", де аналізуються свідчення Євангелія від Івана та Матвія щодо останніх годин життя Ісуса.

Папа ставить важливі теологічні запитання: "Тепер слід запитати: хто звинувачував Ісуса? Чому євангеліст Іван пише, що обвинувачами були "євреї"? Як увесь народ міг бути присутнім у момент засудження Ісуса?"

І дає відповіді, що відповідальність за рішення розіп’яти Ісуса несуть на собі невелика група іудейських священнослужителів та їх прихильників. Тому коли Св.Іван пише про "євреїв", то слід розуміти "храмову аристократію", яка оскаржила Ісуса у проголошенні себе Королем євреїв та порушенні єврейського закону.

Бенедикт також аналізує слова Св.Матвія: "Його кров буде на нас та наших дітях", які, на думку Папи, не закликають до помсти комусь конкретно, але до примирення між усіма.

Документ Католицької церкви "Nostra Aetate" ще у 1965 році розтлумачив, що відповідальність за смерть Ісуса не можна накидати на цілий єврейський народ у минулому чи у сучасності.

Світовий єврейський конгрес поставив Папу Бенедикта у приклад за важливий внесок у боротьбі з антисемітизмом, який "безумовно відкидає аргумент про те, що єврейський народ може нести відповідальність".

Новини на цю ж тему