Справу "тризубівців" передали до суду

Справу проти представників націоналістичних організацій, підозрюваних у пошкодженні бюсту Сталіна у Запоріжжі, передано до суду.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption За підозрою у пошкодженні пам'ятника Сталіну міліція затримала дев'ятьох осіб

Прокуратура у Запорізькій області повідомила, що справу проти дев'яти представників організацій "Тризуб" та "Свобода" направлено в Жовтневий районний суд Запоріжжя для розгляду по суті.

Їм інкримінують "умисне пошкодження майна Запорізького обкому Комуністичної партії України".

Обвинувачені наразі перебувають під вартою у Запорізькому слідчому ізоляторі. Однак, одному з них, як повідомили у прокуратурі, запобіжний захід змінено - з утримання під вартою на підписку про невиїзд - у зв'язку зі станом його здоров'я та через закінчення досудового слідства.

Наприкінці грудня 2010 року невідомі відрізали голову встановленому кілька місяців перед тим пам'ятнику Сталіну, у новорічну ніч пам'ятник підірвали.

У перші дні 2011 року за підозрою у пошкодженні пам'ятника Сталіну міліція затримала дев'ятьох осіб, серед яких члени організацій "Тризуб" і "Свобода".

Згідно з заявами організації "Тризуб", одного з її активістів Пилипа Тарана там катували. Однак, прокуратура відкидає ті звинувачення.

Пам'ятник незаконний?

Свого часу мер Запоріжжя Олександр Сін заявив, що пам'ятник Сталіну на території Запорізького обкому Компартії встановлено незаконно, оскільки він спочатку не був внесений в архітектурний проект. Міський голова запевняє, що у разі появи біля будинку КПУ нового пам'ятника Сталіну, його знесуть.

Від початку року проблеми із правоохоронцями мали також представники інших правих організацій, яким інкримінували руйнування пам'ятника Сталіну, підпал офісу Партії Регіонів та інші дії. В тому числі це члени партії "Свобода", вже згаданого товариства "Тризуб" імені Степана Бандери та Конгресу Українських націоналістів.

Влада відкидає всі звинувачення у політичних мотивах переслідування активістів та політиків і наполягає суто на правопорушеннях: хуліганстві та подекуди тероризмі, як у випадках з правими діячами, а також в економічних злочинах, коли йдеться про колишніх урядовців.