Хакери атакували Францію перед самітом G20

Image caption Фахівці твердять, що зловмисники діяли професійно й організовано

Міністерство фінансів Франції підтвердило, що перед самітом "Великої двадцятки" у Парижі хакери здійснили напади на урядовий портал, присвячений підготовці цього форуму.

За словами французького урядовця Франсуа Баруана, розслідування нападу вже вийшло на "сліди" зловмисників. Він однак не уточнив, про кого йдеться.

Заява прозвучала після публікації у журналі Paris Match, де стверджувалося, що зловмисники намагалися отримати документи, які стосувалися саміту G20 та економічних відносин у Євросоюзі.

Понад 150 комп’ютерів міністерства фінансів Франції зазнали незаконного втручання.

Не названий у публікації високопосадовець повідомив, що певна частина отриманої інформації була надіслана на китайські сервери, але це, на його думку, "саме по собі нічого не означає".

Міністерство фінансів зробило подання в суд і справу розслідуватимуть секретні служби.

Фахівці твердять, що зловмисники діяли професійно і організовано. За словами Директора французької національної агенції з безпеки комп’ютерних технологій Патріка Пайю, "це перша атака такого масштабу на французьку державу".

Саміт "Великої двадцятки" ухвалив низку рішень із протидії фінансовій кризі, яка спричинила глобальну рецесію.

Низка пропозицій стосувалася китайської економіки, з чим не погоджується Пекін, зокрема, стосовно обмінного курсу, валютних резервів та торговельного дисбалансу. США та інші країни звинувачують Китай у накопиченні велетенських валютних резервів з метою утримати юань дешевшим і отримати нечесну вигоду в міжнародній торгівлі.

Новини на цю ж тему