Грецію засипало снігом

Грецію засипало снігом Копирайт изображения AP
Image caption 8 березня греки прокинулися під пеленою зі снігу

Сильні снігопади і хуртовини викликали хаос у роботі транспорту довкола столиці Греції в ніч на вівторок. Довжина одного з дорожніх заторів біля Афін склала до 15 км.

Внаслідок інтенсивності опадів у деяких районах грецької столиці було перервано електропостачання. Частина навчальних закладів у вівторок закрилися.

Греків попередили не подорожувати без нагальної потреби.

Несподіваний прихід зимової погоди в понеділок увечері припало на час, коли багато афінян поверталися після довгих вихідних. Чистий понеділок, коли у християн східного обряду починається великий піст, у Греції - вихідний день.

Головна автострада до Афін і автошляхи в північних околицях столиці вночі були закриті. Через сніги було закрито також частину автодоріг у Пелопоннесі і в центральних та північних районах Греції, повідомляє грецький веб-сайт Ekathimerini.

Причиною різкого похолодання стала зона низького атмосферного тиску в східній частині Середземного моря, яка призвела до стабільно сильних вітрів із швидкістю 64 км/г (пориви - до 128 км/г.

На вівторок, 8 березня, синоптики попередили про можливість затоплення прибережних районів, а північно-східні вітри призвели також до серйозного пониження температури.

Холодна погода в Греції триватиме щонайменше до середи, а температура в Афінах уночі, за прогнозом, впаде нижче нуля.