США разом з НАТО можуть втрутитися у ситуацію в Лівії

Американський уряд каже, що розглядає можливість спільної з НАТО військової операції у відповідь на ситуацію, що склалася у Лівії.

Копирайт изображения AP
Image caption Лівійці кажуть, що не можуть протистояти повітраним атакам військ Каддафі.

Президент США Барак Обама заявив, що дії лівійської влади відносно своїх громадян абсолютно неприйнятні і що за будь-які насильницькі дії доведеться відповідати.

Водночас генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен сказав, що альянс у разі необхідності готовий направити війська, аби захистити мирних громадян:

"Якщо Каддафі і його війська і далі систематично атакуватимуть лівійське населення, я не уявляю, щоб міжнародна спільнота і ООН лишалися байдужими... Дозвольте наголосити, що НАТО не має наміру втручатися, але, звичайно, як організація з безпеки і як оборонний альянс, ми попросили наших військових провести усе необхідне планування, аби бути готовими діяти негайно".

Британія підтвердила, що разом з Радою безпеки ООН працює над підготовкою резолюції про встановлення над Лівією зони, забороненої для польотів.

Лівійці, які підтримують опозицію, вітають такий крок, адже вони не можуть протистояти повітряним атакам лояльних полковникові Каддафі військово-повітряних сил.

Росія, тим часом, заявила що вона проти військового втручання у ситуацію в Лівії:

"Іноземне втручання, тим більше військове, ми не бачимо як засіб для вирішення кризи у Лівії. Лівійці повинні вирішити свої проблеми самостійно", - заявив у понеділок російський міністр закордонних справ Сєргєй Лавров.