Україна каже, що не давала Лівії землю

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк каже, що лівійський лідер Муаммар Каддафі не орендує в Україні землю.

Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Про необхідність посилювати співпрацю з Лівією заявляли за президентства і Віктора Ющенка, і Віктора Януковича.

У середу, відповідаючи на запитання журналістів про те, чи орендує полковник Каддафі землю в Україні, пан Присяжнюк сказав "ні".

Пан Каддафі відвідував Україну восени 2008 року ще за президентства Віктора Ющенка, і, за даними ЗМІ, тоді він звертався до уряду України з проханням надати в оренду землю для вирощування сільськогосподарських культур, зокрема, пшениці.

Днями голова парламентського комітету з аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік сказав в інтерв’ю журналістам, що комітет перевіряє інформацію про надання лівійській владі в оренду землі в Україні.

Зокрема, за його словами, з’явилася інформація, що землю могли надати в оренду в обмін на видобуток нафти, втім, ці дані поки що не мали офіційного підтвердження.

Екс-віце-прем’єр-міністр Іван Кириленко, який в уряді Юлії Тимошенко займався агропромисловим комплексом, сказав, що не має інформації про успішне завершення переговорів про оренду землі між Лівією та Україною.

Навесні 2009 року Лівію відвідала тодішній прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, але й тоді сторони лише підтвердили наміри про реалізацію спільного проекту, не оголосивши про його успішне завершення.

Натомість, восени минулого року Лівію відвідав чинний глава уряду Микола Азаров. За повідомленнями з сайту Кабінету міністрів, сторони тоді домовилися посилити політичну та економічну співпрацю, зокрема, і у сфері сільського господарства, але про конкретні домовленості щодо надання Лівії в оренду української землі не оголошували.

Після зняття з режиму Каддафі міжнародних санкцій (спочатку ООН, а потім і США та Євросоюзом) у 2003-2004 рр. чимало західних компаній почали активно розробляти привабливі лівійські нафтові родовища.

В Україні опозиційні на той час політики критикували владу за повільний поступ у налагодженні економічних зв'язків з Лівією. Про необхідність розширювати співпрацю з Тріполі заявляли і за чинного президента Януковича, і за його попередника Ющенка.