Цигарки ховатимуть під прилавок з 2012 року

Копирайт изображения PA
Image caption Уряд вивчає можливість змусити виробників випускати тютюнові вироби в упаковці без жодного оздоблення

В Англії вирішили заборонити розміщення тютюнових виробів на вітринах, щоби відвадити потенційних покупців. Великі магазини, як-от супермаркети, мають сховати цигарки під прилавки вже у 2012 році, а малі магазини та кіоски будуть змушені це зробити з 2015 року.

Уряд також розмірковує над тим, щоби змусити виробників випускати тютюнові вироби в упаковці без жодного оздоблення.

20% дорослого населення країни досі не кинули шкідливу звичку попри постійне падіння кількості курців в останні десятиріччя.

Канада, Ірландія, Ісландія та Фінляндія вже запровадили подібні заборони, а інші регіони Великої Британії планують це зробити у найближчому майбутньому.

Тенденція до заборони реклами тютюну та виробів з нього посилилася за останні десять років. Куріння заборонене у громадських місцях, а мінімальний вік, з якого можна придбати цигарки, збільшено до 18-ти років.

І ось тепер уряд прагне заборонити навіть показувати тютюнові вироби на вітринах та має намір пакувати цигарки у непривабливу обгортку.

Така політика уряду спричинена наслідками для здоров’я. Коли лікарі встановили зв’язок між курінням та захворюванням на рак у 1950-их роках, то 8 з 10-ти британських чоловіків курили.

У 1974 році ще 45% дорослого населення були курцями, але вже у 2001 році ця кількість знизилася до 25%.

Але відтоді падіння кількості курців стабілізувалося на рівні близько 21% населення. Уряд занепокоєний тим, що високою лишається кількість курців серед молоді. Один з семи 10-річних підлітків заявив, що регулярно курить.

Мартін Докрел з анти-тютюнової кампанії Ash твердить, що приховування цигарок під прилавком відвадить людей від нової звички.

"Постійні курці знають, які цигарки вони люблять, і коли йдуть в магазин, то не потребують реклами у вітрині. Реклама цигарок у вітрині заохочує людей купувати, коли вони не мали такого наміру і популяризує тютюнові вироби серед молоді. Кожного ранку, коли колишні курці заходять у магазин, тютюнові компанії спокушують їх своїми цигарками, викладеними перед покупцями" - каже Мартін Докрел.

Представники тютюнових компаній твердять, що нові плани не підтверджені жодними свідченнями про їхню ефективність.

Національна федерація роздрібної торгівлі Британії (NFRN) заявила, що заборона тримати цигарки на вітринах є "зрадою нації дрібних торгівців".

Новини на цю ж тему