Газ може подорожчати вже за місяць

Заступник міністра енергетики і вугільної промисловості України Володимир Макуха не виключає, що в середині квітня Національна комісія регулювання енергетики може підняти ціну на природний газ для населення.

Image caption Ціни на енергоносії є одним із найболючіших для України питань у переговорах з МВФ

Про це він сказав під час прямої телефонної лінії, яку провела газета "Комсомольская правда в Украине".

За словами пана Макухи, НКРЕ зараз розглядає питання про підвищення тарифів і, можливо, що у квітні будуть ухвалені якісь рішення, але жодних подробиць заступник міністра не повідомив.

На початку березня низка українських ЗМІ із посиланням на текст меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом повідомили, що у 2011 році газ для населення подорожчає на 30%, тоді як комунальні тарифи зростуть більш ніж на 60%.

Відповідний меморандум узгодили під час роботи місії МВФ в Україні на початку лютого. Повідомлялося також, що зростання ціни на природний газ для населення має відбуватися у 2 етапи: на 20% до 15 квітня та ще на 10% з 1 липня.

Подорожчання не минути

Торік, із 1 серпня ціна на природний газ для населення та для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалювання і гаряче водопостачання населення, зросла на 50%.

Поступове підвищення ціни на природний газ до того, що називають "економічно обґрунтованим рівнем" є однією з вимог до України в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом, який надає Києву багатомільярдні позики.

Про ціни на природний газ напередодні говорив і керівник уряду.

Так, у середу прем’єр-міністр Микола Азаров сказав, що однією з причин, через які Україна не може виконати свої зобов’язання перед МВФ, є дефіцит коштів НАК "Нафтогаз України", що його спричиняють борги споживачів за енергоресурси, а також продаж населенню газу за цінами, нижчими від ринкових.

Натомість, опозиція критикує наміри українського уряду підняти ціни на газ, називаючи політику чинного Кабінету міністрів "черговим провалом", що призведе до "економічної стагнації".

Член фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв розкритикував уряд, який піднімає ціни на енергоносії, але, за його словами, не стимулює енергозбереження.

"Мільярди йдуть в кишені олігархам, а громадяни залишаються з мільярдними боргами. За підсумками одного року влади Януковича-Азарова десятки мільярдів гривень склали борги з оплати за газ і комунальні платежі", - сказав пан Соболєв.

Новини на цю ж тему